Redmi Note 10
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Redmi Note 10 Ultra je 5G smartfón, ktorý predstavia už o pár dní. Pozrite sa, ako bude vyzerať!

Xiaomi je jedným z mála výrobcov, ktorý produkuje smartfóny pre každého. Živým dôkazom je i línia Redmi Note, ktorá nám tento rok už priniesla 4 modely a ďalšie sú na ceste. S rozširujúcim sa 5G pokrytím určite oceníme snahu výrobcu priniesť dostupné 5G modely. Tie sa chystajú na svoj debut už o pár dní a vďaka úniku špecifikácií a zverejneniu plagátu už poznáme o modeli Redmi Note 10 Ultra takmer všetko! Pozrite sa na prehľad toho najhlavnejšieho. Informácie sprostredkoval portál Xiaomiadictos.com.

Špičková výbava

Síce sme očakávali, že novinka príde s čipsetom od Qualcommu, naše predpovede sa žiaľ nepotvrdili. Redmi Note 10 Ultra príde s čipsetom MediaTek Dimensity 1100, ktorý býva umiestnený v prémiovejších smarftónoch. Podporuje taktiež 5G konektivitu a výhodou smartfónu bude i displej. Pôjde o 6,53″ AMOLED displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou.

Výdrž smartfónu bude zabezpečená vďaka 5000mAh batérii. Tá bude napájaná prostredníctvom 33W rýchlonabíjania, čím si zaistí dlhú výdrž a rýchle nabitie. Kamera smartfónu bude „priemerom“, hlavný snímač získa 64mpx, doplnia ho ultraširoký a makro senzor.

Pamäťové konfigurácie smartfónu budú k dispozícii 3. Najnižšia bude mať 6GB pamäte RAM a 128GB interného úložiska, a cena bude štartovať na úrovni 229€. Ak vám to však stačiť nebude, na výber bude stále verzia 8+128GB, prípadne vyššia 8+256GB.

Dizajn smartfónu

Dizajn modelu bude mierne odlišný od línie Redmi Note 10, ktorú poznáme. Xiaomi ho zverejnil už dnes, pritom oficiálne predstavenie Redmi Note 10 Ultra je naplánované až na 26.5. o 8:00. Pôjde však o čínske predstavenie, pričom by mali byť predstavené minimálne 2 modely. Ich globálna dostupnosť zatiaľ nie je známa, bližšie informácie by sme sa mohli dozvedieť už čoskoro. Pozrite sa na oficiálny dizajn smartfónu v elegantnej modrej.

Redmi Note 10 Ultra sa zaradí medzi prémiové smartfóny od Redmi, ktoré ponúknu 5G konektivitu za dostupnú cenu. Oslovil smartfón i vás, alebo siahnete radšej po 4G modeli? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať