Unboxing redmi Note 10.
Zdroj: xiaomiadictos.com

Séria Redmi Note 10 sa už čoskoro rozrastie o ďalšie zariadenia. Xiaomi nás zasa potrápi!

Tiež máte niekedy pocit, že to Xiaomi s názvami smartfónov trochu preháňa? A zamotávate sa v názvoch rovnako ako my? Tak sa teraz podržte, pretože Xiaomi plánuje rozšíriť sériu Redmi Note 10 o ďalší model! Nie je však séria už dostatočne bohatá? Podľa spoločnosti nie a preto sa pozrite, aké ďalšie zariadenie sa pridá do rodinky Redmi Note. A buďte si istí, že sa na globálnom trhu bude volať inak, ako v Číne.

5 modelov – takmer ten istý smartfón

Všetci dobre poznáme model Redmi Note 10 5G. Tento smartfón bol určený exkluzívne pre Európu a zo začiatku sa zdalo, že Xiaomi tento model neplánuje priniesť do Číny či na indický trh. Toto tvrdenie nám však vyvrátila prítomnosť modelu Redmi 20X, ktorého kód sa nápadne podobal na 5G verziu „desiatky“.

Model Redmi 20X bude však určený iba pre čínskych zákazníkov a v Indii sa ho taktiež nedočkajú. To by však nebolo Redmi, keby neprinieslo tento model do Indie pod iným názvom. A keďže je tam Poco veľmi obľúbenou značkou, smartfón, ktorý u nás poznáme ako Redmi Note 10 5G a v Číne Redmi 20X príde do Indie ako Poco M3 Pro 5G!

Ak správne počítame, zatiaľ máme 3 modely. Tu nám však Xiaomi ide skočiť do počítania a v kóde, ktorý uverejnil Xiaomiui na Twitteri, teraz uvidíme smartfón s názvom Redmi Note 10. Tento však disponuje len duálnou kamerou a ide o upravenú 5G verziu ktorú poznáme v Európe. Redmi Note 10 s duálnou kamerou však bude určený pre Čínu.

Zrazu sa nám tu črtá ďalší model, nemáme ho zatiaľ zaradený pre Európu. I na toto Xiaomi myslelo a prináša model s názvom Redmi Note 10T! Musíme uznať, že toto zaradenie smartfónov je celkom mätúce, veríme však, že má svoje opodstatnenie.

Séria Redmi Note 10

Séria nových „desiatok“ bola predstavená začiatkom marca tohto roku. Priniesla 4 modely a fanúšikov lacných smartfónov s výbornou výbavou potešila najmä AMOLED displejom a 108mpx kamerou u modelu s prívlastkom Pro. Tento rok si vyslúžila i vlastnú špeciálnu edíciu pre Mi Fan Festival a i keď už teraz je takáto rozšírená, Xiaomi neplánuje prestať a užíva si obľúbenosti smartfónov.

Zdá sa vám, že Xiaomi sa v názvoch už trochu zamotáva? Alebo sa v modeloch ešte orientujete? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať