MIUI 13_logo_Xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Tento populárny, no lacný smartfón od Xiaomi sa môže pripravovať na príchod Androidu 12 s nadstavbou MIUI 13!

Nadstavba MIUI 13 spolu s Androidom 12 už čoskoro príde aj do lacnejšieho Poco M3, no tiež do jeho verzie v podobe Redmi 9T.

Xiaomi sa len nedávno oficiálne pustilo do začiatku druhej vlny aktualizácií svojich smartfónov. Od začiatku apríla by mala najnovšia verzia nadstavby v podobe MIUI 13 postavená na systéme Android 12 prísť do viacerých aj lacnejších smartfónov z minulého aj toho predchádzajúceho roka. Medzi takéto modely môžeme pokojne zaradiť aj Poco M3, ktorý aktuálne prechádza do fázy interného testovania pre najnovší systém. Spolu s ním do tejto fázy prechádza však aj jeho dvojča od Redmi, ktoré je rovnakým modelom len v inom kabáte. Informácie o adaptácii na najnovšiu verziu systému nám priniesla komunita Xiaomiui a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Poco M3 čoskoro získa novú verziu MIUI 13 a Android 12

Nadstavba MIUI 13 častokrát prichádza do smartfónov postavená práve na systéme Android 12. Inak tomu nebude ani v tomto prípade, odhaľujú úniky z interného testovania systému pre model Poco M3. Tento smartfón si získal veľkú popularitu už v roku 2020, kedy vyšiel do predaja a ohúril najmä obrovskou 6000mAh batériou. Tento model zatiaľ získal jednu veľkú aktualizáciu Androidu a taktiež jednu veľkú aktualizáciu nadstavby MIUI. Je teda samozrejmosťou, že získa aj ďalšie veľké aktualizácie práve v podobe nadstavby MIUI 13 a systému Android 12.

Smartfón s označením Poco M3 však má aj svoje dvojča v modelových radoch od Redmi ako sme už spomínali. Je ním Redmi 9T, ktorý má totožnú výbavu no odlišný dizajn. Xiaomi však rovnako pracuje na internom testovaní aktualizácie pre tento model. Už čoskoro sa tak oba smartfóny budú môcť tešiť ako z Androidu 12, tak aj z nadstavby MIUI 13. Niet pochýb, že teda budú spadať pod druhú aktualizačnú vlnu práve pre „trinástku“ z nadstavby MIUI. Ako to však bude s ďalšími aktualizáciami u týchto modelov?

Prechod na ďalšiu verziu nadstavby je otázny

Ako sme už spomenuli vyššie, pre Poco M3 aj Redmi 9T je toto už druhá veľká aktualizácia Androidu. Nikto teda neráta s tým, že by sa neskôr smartfóny dostali k verziii Androidu 13. Čo však možné je, že by oba modely po aktualizácii na MIUI 13 získali neskôr aj aktualizáciu na nadstavbu MIUI 13.5, na ktorej Xiaomi teraz starostlivo pracuje. Keďže ide o lacnejšie smartfóny, je možné, že by sa ďalšej verzie nadstavby MIUI už nedočkali. Nebudeme však hádzať flintu do žita a počkáme si na finálny verdikt spoločnosti. Je tu totiž aj celkom reálna šanca, že čínsky gigant neskôr prinesie nadstavbu MIUI 13.5 aj do týchto dvoch populárnych smartfónov z konca roku 2020. Na ďalšie informácie si však budeme musieť počkať ešte nejakú dobu.

Vlastníte niektorý z týchto dvoch modelov? A mali ste už možnosť si nadstavbu MIUI 13 odskúšať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať