Xiaomi Samsung Huawei Apple
Zdroj: Vosveteit

Tieto modely od Xiaomi a Redmi boli v januári 2021 najpredávanejšie!

Rebríček najpredávanejších smartfónov je vonku a Redmi v ňom zaujalo niekoľko pozícií so zaujímavými smartfónmi. Je na zozname i ten váš?

Xiaomi je bezpochyby jedným z najvýraznejších hráčov na trhu so smartfónmi, či už z hlavnej línie alebo prostredníctvom dcérskych spoločností Redmi a Poco. Ide o mladú atraktívnu značku a najnovšie sa jej nadpriemerné výsledky zobrazili i v rebríčku najpredávanejších smartfónov na svete za január 2021. Ide o rebríček vytvorený analytikmi z Counterpoint research a sprostredkovaný bol vďaka portálu Gizmochina.com.

Obľúbené modely z dielne Redmi

Určite nás neprekvapí, že popredné priečky obsadili dostupnejšie modely od dcérskej značky Xiaomi. Najväčší úspech zožal práve najdostupnejší model z celej minuloročnej nádielky smartfónov, Redmi 9A. Obsadil 5. priečku a s veľkým náskokom predbehol svoj vylepšený model, Redmi 9. Oba modely sú poháňané čipsetmi z radov Mediatek Helio, čím si zaistili nízku cenu a vysokú dostupnosť na trhu.

A aké je ponaučenie pre ostatné spoločnosti? Nie je dôležité priniesť najvyšší výkon a najnovšie technológie, na globálnom trhu je stále dopyt i po lacnejších a dostupnejších zariadeniach.

Najpredávanejšie smartfóny 1/2021 Redmi
Zdroj: Gizmochina.com

Najviac úspechu zožal Apple

Medzi najpredávanejšími smartfónmi sa napriek vysokej cene umiestnilo hneď niekoľko modelov z dielne Apple. Prvé tri miesta získali modely iPhone 12 a jeho Pro a Pro Max verzia. Tieto smartfóny mimochodom tvoria až 71% celého zisku spoločnosti Apple, sú teda mimoriadne obľúbenými. Pred Redmi sa postavil i dvojročný iPhone 11. Skupinku iPhone-ov uzatvárajú modely iPhone 12 Mini a iPhone SE 2020, ktoré sa umiestnili v rebríčku až za Redmi.

Okrem amerického giganta sa v rebríčku s dvoma modelmi umiestnil i juhokórejský Samsung s lacnejšími smartfónmi Samsung Galaxy A21S a Samsung Galaxy A31. Podľa tohto zoznamu teda v januári nebola obľúbená zlatá stredná cesta, zákazníci sa sústredili skôr na buď lacné smartfóny alebo úplne prémiovú triedu v podobe najdrahších Apple smartfónov.

Prispeli ste do tohto rebríčku i vy a kúpili ste si jeden zo spomínaných modelov? Alebo ste siahli po nejakom inom smartfóne? Pochváľte sa nám v komentároch a nezabudnite nás sledovať pre tie najnovšie informácie zo sveta Xiaomi!

Mohlo by vás tiež zaujímať