Notifikačná lišta MIUI
Zdroj: YouTube.com (Digital Sphere)

Tieto Redmi smartfóny prichádzajú o novinku z MIUI 12! Je medzi nimi aj ten váš?

Nie je MIUI ako MIUI. Svoje o tom vedia majitelia lacnejších smartfónov, ktorým chýbajú funkcie, ktoré nachádzame u vlajkových modelov. Nadstavba MIUI sa model od modelu líši a každému prináša iné funkcie prispôsobené priamo pre určitú výbavu smartfónu. MIUI sa líši funkciami i medzi čínskou a globálnou verziou, kedy u nás máme o niekoľko funkcií menej. Podľa portálu Xiaomiadictos.com však minuloročné smartfóny z dielne Redmi práve prichádzajú o jednu z najvýraznejších zmien po príchode na MIUI 12. Avšak dôvod jej odstránenia nie je známy.

Redmi a Centrum ovládania

Centrum ovládania je naozaj jednou z najvýznamnejších zmien v MIUI 12. Prinieslo svieži vzhľad systému ale hlavne praktické využívanie, kedy z jednej strany vytiahnete lištu s upozorneniami a z druhej s funkciami. Xiaomi sa očividne zbavuje „nepotrebných“ častí nadstavby, ktoré prinesú svižnejší chod a čistejší systém. Za akú cenu? Používatelia týchto užívateľov v tichosti prichádzajú o nové Centrum ovládania a nie každý s tým bude spokojný! Pozrite sa na ich zoznam.

  • Redmi Note 9
  • Redmi 9
  • Redmi 9A
  • Redmi 9C

Na zozname nebolo spomenuté zariadenie ako Redmi 9AT, ktoré je medzi nami taktisto vo veľkej miere. S najväčšou pravdepodobnosťou príde o funkciu i tento smartfón, zatiaľ čo o modeli Redmi 9T sa nikde nerozpráva.

Ide ho však vynútiť

Fanúšikovia spoločnosti často skúšajú, čoho všetkého sú smartfóny schopné. Inak tomu nie je ani v tomto prípade, kedy odvážlivci už stihli prísť na to, ako Centrum ovládania spojazdniť i napriek jeho odstráneniu v systéme. Všetko prebieha cez aplikáciu SetEdit voľne dostupnú v obchode Play.

SetEdit SettingsDatabaseEditor
SetEdit SettingsDatabaseEditor
Developer: 4A
Price: Free

V aplikácii postupujte nasledovne. Zvoľte možnosť „use_control_panel“, nasledovne vyberte Edit value. Do riadku vložíte číslicu 1 a gratulujeme, nové Centrum ovládania by malo byť funkčné i pre vás.

Centrum ovládania MIUI Redmi
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Majiteľov lacnejších smartfónov Xiaomi trápi už dlhšiu dobu, kedy najprv odstránil funkcie ako napríklad rozdelenie obrazovky pre multitasking. Veríme však, že Xiaomi to robí pre stabilitu a optimalizáciu systému u Redmi smartfónov. Využívate nové Centrum ovládania? A dotkne sa vás táto zmena? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať