Poznáme cenu Mi 11 Ultra v Európe. Bude vyššia, než sme očakávali!

Keď sme vás pred pár dňami informovali o príchode prémiového smartfónu Mi 11 Ultra do Európy, odhadovaná cena bola 1 199€. Dnes je však všetkému inak a talianske Xiaomi prináša pútač k tomuto smartfónu. Príchod smartfónu oficiálne hlási na 5.5.2021, avšak tá cena? Portál Xiaomiadictos.com prichádza so správou, ktorá vás isto nepoteší!

Prehnaná cena alebo „za kvalitu sa platí“?

Keď Xiaomi predstavilo prémiový model s minidisplejom na zadnej strane, všetkým zrazu padli sánky. Smartfón totiž prišiel s cenou pod 1 000€ a všetkým bolo jasné, že v prípade globálnej distribúcie sa určite navýši. Tak sa i stalo, nikto však nečakal, že Xiaomi pôjde až tak hore.

Za cenu 1 199€ by bol smartfón prijateľný a aj vo všeobecnosti verejnosťou akceptovaný,  tá však ostane na tejto úrovni len pri early bird ponuke. Ak si smartfón teda zaobstaráte počas prvých dvoch dní predaja, získate nielen zvýhodnenú cenu, ale i 80W bezdrôtovú nabíjačku.

Mi 11 Ultra Taliansko
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Cena patrí strednej verzii 12+256GB a od 7.5. 13:00 bude cena až o 200€ vyššia! Výsledná cena Mi 11 Ultra teda bude atakovať úroveň 1 400€ a podľa všetkého príde rovnako vysoká i ku nám.

Mi 11 Ultra

Takáto cena však neodrádza skalných fanúšikov spoločnosti a jednoducho za kvalitu sa platí. Svedčí o tom i fakt, že model bol vypredaný behom niekoľkých chvíľ pri začiatku predaja v domácej Číne, kde vyvolal doslova nákupné šialenstvo. Myslíme však, že u nás takéto niečo nehrozí a Mi 11 Ultra bude skôr luxusným doplnkom, ako radovým smartfónom v spoločnosti.

Dovoľujeme si však povedať, že suma smartfónu je oprávnená. Cenám jednotlivých súčiastok smartfónu sme sa už venovali v tomto článku a ak Xiaomi dokázalo vytvoriť takéto dielo za túto cenu, sme si istí, že konkurenčné spoločnosti by nasadili ešte vyššie čísla.

Len pre zopakovanie, smartfón samozrejme prichádza s vlajkovým čipsetom Snapdragon 888, 120Hz AMOLED displejom, kamerou s hlavným 50mpx snímačom GN2 od Samsungu, ktorý dopĺňajú 2 48mpx snímače a podporou neuveriteľného 67W nabíjania pre drôtové i bezdrôtové nabíjanie.

Siahli by ste po takomto drahšom smartfóne alebo sa radšej držíte „pri zemi“? Prípadne zvažujete jeho kúpu? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať