Xiaomi 12
Zdroj: Unsplash (Shiwa ID)

Xiaomi 13 Pro s nadstavbou MIUI 14 sa objavil na reálnej snímke! Model má byť už plne pripravený

Xiaomi 13 Pro unikol na reálnej snímke, pričom potvrdil aj základ svojej výbavy. Predstavenie novej vlajkovej série môže prebehnúť čoskoro.

Žiadnemu fanúšikovi spoločnosti Xiaomi zrejme neušlo, že predstavenie vlajkových lodí pre rok 2023 prebehne už koncom tohto roka, teda minimálne pre Čínu. Predstavenie noviniek by malo prebehnúť skôr ako minuloročný modelový rad Xiaomi 12. Jeho predstavenie totiž prebehlo až 28.12.2021, pričom odhalenie noviniek z radu Xiaomi 13 by malo prebehnúť na prelome mesiacov november a december. Naznačuje tomu aj prvá reálna snímka smartfónu, ktorá potvrdzuje, že novinka už je pripravená. Okrem toho nám však odhalila aj svoju výbavu, teda aspoň jej časť. Snímku pre nás priniesla komunita Xiaomiui a ak vás zaujíma nová generácia vlajkových smartfónov od Xiaomi a brúsite si zuby na nové modely a najmä Xiaomi 13 Pro, môžete sa na ňu pozrieť s nami.

Dizajn prednej strany smartfónu sa príliš nezmení

Už pri prvom pohľade na model, ktorého kódové označenie je nuwa, si všimneme výrazný priestrel pre selfie kameru v centrálnej časti displeja. Rovnaký priestrel totiž priniesol aj tohtoročný vrcholný model spoločnosti, ktorým je Xiaomi 12 Pro. Ani rámiky okolo displeja neprichádzajú s väčšími odlišnosťami, Xiaomi 13 Pro sa od minuloročného Pro modelu bude líšiť zrejme len zadnou stranou. Teda najmä čo sa dizajnu týka. Okrem toho môžeme však aj vidieť, že nový model beží na verzii operačného systému Android 13. Ten dopĺňa nadstavba MIUI 14, ktorá už bezpochyby príde s novou generáciou vlajkových lodí.

Xiaomi 13 Pro leak
Zdroj: Xiaomiui

Kódové meno modelu je podľa tejto snímky nuwa. Toto pomenovanie sa pôvodne viazalo so základným modelom série, čo teraz môžeme vyvrátiť. Základný model série teda podľa všetkého získa kódové pomenovanie fuxi, ktoré sme pôvodne spájali práve so Xiaomi 13 Pro. Nejde však o nič zvláštne, pretože tieto pomenovania vyplývajú len z databáz a priradenie ku konkrétnym modelom bez bližších informácií nemusí byť ľahkou záležitosťou. Prejdime však aj ku výbave smartfónu.

Xiaomi 13 Pro príde s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2

Po uvedení verzie vlajkového modelu Xiaomi 12 Pro s čipsetom od spoločnosti MediaTek sme si už nemohli byť ničím istí. Už tradične však vlajkové smartfóny od Xiaomi prichádzajú s najnovším čipsetom od spoločnosti Qualcomm a inak tomu nebude ani teraz. Snímka modelu Xiaomi 13 Pro ako svoj čipset uvádza niečo, čo vo svojom kódovom názve zahŕňa pomenovanie kailua. A práve kailua je v kódoch prezývkou pre Snapdragon 8 Gen 2, ktorý spoločnosť Qualcomm plánuje predstaviť v najbližších týždňoch. Zdá sa, že Xiaomi už tento čipset využíva pre prípravu svojho nového vlajkového modelu.

Okrem tohto všetkého nám však snímka modelu potvrdila verziu s 12GB pamäte RAM. Viac informácií o pamäťovej konfigurácii smartfónov však zatiaľ nemáme, no po úniku tejto snímky môžeme povedať, že sa ďalších informácií ohľadom série Xiaomi 13 zrejme dočkáme čoskoro. Model Xiaomi 13 Pro by mal byť už plne pripravený na svoje predstavenie a rovnako tomu môže byť aj u základného modelu série.

Tešíte sa na predstavenie modelov z radu Xiaomi 13? A zvažujete kúpu niektorého z modelov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať