Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi 13 Ultra má prísť do Európy o niečo neskôr, naznačujú posledné úniky

Xiaomi 13 Ultra zrejme neuvidíme na jednom predstavení spolu so základnými modelmi série. Predstavenie by malo prebehnúť neskôr.

O predstavení smartfónov zo série Xiaomi 13 sme počuli už viacero informácií. Aktuálne vieme, že sériu budú tvoriť minimálne tri modely, keďže CEO spoločnosti, Lei Jun potvrdil, že na trh príde aj model s prívlastkom Ultra. Navyše nám však Jun potvrdil aj jeho prítomnosť na globálnom trhu, nakoľko sa u nás Xiaomi 12S Ultra neobjavil. Ďalšia generácia smartfónov by to však mala nahradiť. Teraz sa však medzi únikmi objavila aj informácia o tom, kedy by sme mali model s označením Xiaomi 13 Ultra vidieť. Ako však informuje portál gearrice.com, jeho predstavenie by malo prebehnúť neskôr ako odhalenie základných modelov. Kedy ho teda uvidíme? Pozrite sa na to s nami!

Základné modely už koncom tohto roka

Na predstavenie nových modelov z radu Xiaomi 13 a odhalenie výbavy, ktorá bude tým najlepším od Xiaomi pre budúci rok, čakáme asi všetci. Už teraz vieme, že by tieto modely mali priniesť špičkový čipset Snapdragon 8 Gen 2 určený pre vlajkové lode na budúci rok. Okrem toho sa tešíme aj na rýchle nabíjanie, ktoré by mohlo prekročiť hranicu 200W. Vzhľadom k skoršiemu predstaveniu čipsetu Snapragon 8 Gen 2 tento rok čakáme, že Xiaomi sa rozhodne predstaviť svoje vlajkové zariadenia skôr.

Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Konkrétne sa rozpráva o prelome mesiacov november a december. Odhalenie vlajkových modelov z radu Xiaomi 13 by teda mohlo prebehnúť už koncom novembra, prípadne začiatkom decembra. Ako však naznačuje posledný únik, koncom tohto roka by sme mali sledovať len predstavenie dvoch modelov z radu. Išlo by o základný Xiaomi 13 a vylepšený Xiaomi 13 Pro. Naopak vrcholný Xiaomi 13 Ultra by sa ukázal až začiatkom budúceho roka s oneskorením niekoľkých mesiacov.

Xiaomi 13 Ultra má prísť až budúci rok

Zatiaľ nevieme, čo je na tejto informácii pravda ani odkiaľ bol únik čerpaný. Na sociálnej sieti Twitter sa však objavila informácia o predstavení modelu Xiaomi 13 Ultra, ktorý by mohol priniesť kameru od spoločnosti Leica aj ku nám do Európy. Únik naznačuje, že by sa model s prívlastkom Ultra mohol na trhu objaviť až koncom prvého kvartálu roku 2023. Jeho predstavenie by sme teda očakávali až niekedy v marci, čo by pre Xiaomi nebolo ničím nezvyčajné. Práve v mesiacoch február a marec totiž zvyčajne prebieha globálne odhalenie modelov, medzi ktorými by sa mohol objaviť aj spomínaný 13 Ultra.

Podobný spôsob predstavovania zvolilo Xiaomi už v prípade série Mi 11, kedy svoje vlajkové modely pre Čínu predstavilo koncom roku 2020, avšak bez modelu Mi 11 Ultra. V marci roku 2021 však prebehlo predstavenie vlajkových modelov pre Európu, medzi ktorými sa už spomínaný Ultra model objavil. Ide však zatiaľ len o prvé informácie, ktoré naznačujú nejaký časový údaj pri tomto smartfóne. Veríme, že sa k ďalším informáciám dostaneme už čoskoro.

Tešíte sa na predstavenie modelu Xiaomi 13 Ultra? Alebo máte zálusk na iný model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať