Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi má v pláne predstaviť vrcholný fotomobil: Konkurovať má kompaktným fotoaparátom

Vrcholný Xiaomi 13 Ultra budúci rok ponúkne výbavu, akú sme na trhu ešte nemali. Čínsky gigant sľubuje kameru, ktorá rozbije rebríčky.

V portfóliu čínskeho Xiaomi môžeme nájsť viacero skvelých telefónov, ktoré nám ponúkajú skutočne slušné výsledky kamery. Za spomenutie stojí napríklad séria Xiaomi 12S vrátane modelu s prívlastkom Ultra, ktoré nám priniesli najnovší hardvér a zároveň sa na kamere podieľala aj spoločnosť Leica. Leicu sme mohli vidieť aj u najnovších vlajkových lodí, no čínsky gigant má v pláne toto ešte vylepšiť. Už čoskoro sa totiž na trhu majú objaviť aj globálne verzie vlajkových lodí, pričom do série má zavítať aj skutočný fotomobil. Bližšie informácie o takomto smartfóne nám priniesol portál mundoxiaomi.com a ak aj vás zaujíma o aké zariadenie pôjde, pozrite sa na to s nami.

Najlepší Xiaomi ponúkne prémiovú kameru

Po predstavení vlajkovej série, ktorá so sebou priniesla kamery s nálepkou Leicy sme očakávali, že toto bude vrcholom spoločnosti pre rok 2023. Nie je to však úplne tak, nakoľko z viacerých zdrojov sa ku nám dostávajú informácie o lepšom telefóne ako je Xiaomi 13 Pro. Má ním byť model s prívlastkom Ultra, ktorý na trh príde o niečo neskôr ako základné vlajkové lode. Udiať by sa tak mohlo v prvom kvartáli roku 2023, pričom sám CEO spoločnosti potvrdil, že tento model príde aj ku nám. Teraz sa ku nám ale dostávajú bližšie informácie najmä ohľadom kamery.

Xiaomi 13 render 1
Zdroj: Xiaomiui

Okrem toho, že v telefóne pravdepodobne uvidíme najlepší snímač, ktorý sa na trhu objaví, získať by mal aj periskopickú šošovku. Vďaka vlastnostiam kamery u Xiaomi 13 Ultra by sme mohli získať až 5-násobný optický zoom. Tým by model dokázal prekonať aj aktuálneho kráľa fotomobilov spoločnosti, ktorým je Mi 11 Ultra. V konečnom dôsledku by tak čínsky gigant mieril na vrcholy rebríčkov. A tiež je tu veľká pravdepodobnosť, že porazí aj súčasných kráľov ako je napríklad Huawei Mate 50 Pro.

Lepších modelov bude na trhu budúci rok viac

Vzhľadom k tomu, že si Xiaomi tento rok nechalo svoje najlepšie telefóny len v Číne a celá séria Xiaomi 12S ostala označená ako China-only, budúci rok by sa to malo zmeniť. V Európe máme vidieť skutočné vlajkové lode, ktoré začnú práve vlajkovou sériou v podobe Xiaomi 13. Tie by sa ku nám mohli dostať už počas januára, no dátum predstavenia zatiaľ nepoznáme. Viaceré zdroje a aj leakeri však poukazujú na to, že do Európy tento rok prídu skôr ako vlajkové lode prichádzajú zvyčajne.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Ďalšie skvelé modely by sme ďalej mali vidieť už v priebehu ďalších mesiacov. Ako sme už spomenuli, telefón s prívlastkom Ultra sa ku nám dostane pravdepodobne počas prvého kvartálu roka. Okrem skvelej kamery má ponúknuť aj najnovší Snapdragon 8 Gen 2 a špekuluje sa aj o rýchlejšom ako 120W nabíjaní. Bližšie informácie ohľadom tohto smartfónu zatiaľ ale nemáme. Významný pokrok ale spravilo tento rok aj Redmi, ktoré konečne nasadilo aj bezdrôtové nabíjanie.

Na ktorý telefón sa pre budúci rok tešíte najviac? A zvažujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (1)
  1. I am an investor of gate io, I have consulted a lot of information, I hope to upgrade my investment strategy with a new model. Your article creation ideas have given me a lot of inspiration, but I still have some doubts. I wonder if you can help me? Thanks.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.