Xiaomi Mi 11 Lite_render
via Techradar.com

Xiaomi pravdepodobne na trh doručí kompaktný smartfón. Pôjde o vlajkový model!

Mi 11 Lite 5G sa objavil v certifikácii TENAA a tá nám prezrádza veľmi kompaktné rozmery. Bude smartfón kráľom na pôde s kompaktnými modelmi?

Mi 11 Lite 5G už netrpezlivo čaká na svoje predstavenie a svedčia o tom i rôzne leaky a certifikácie. Naposledy unikla cena zariadenia a zdá sa, že Lite verzia vlajkového modelu nebude kraľovať len na pôde s cenami, ale zrejme bude i vyžiadaným kompaktným smartfónom. Posledným takto kompaktným smartfónom bol obľúbený Mi 9 Lite a od jeho predstavenia ubehli už 2 roky. Oplatí za teda prechod na novší model? Portál Indianexpress.com poukazuje na rozmery z TENAA certifikácie.

Kompaktné rozmery

Model Mi 11 Lite 5G prinesie to, po čom mnohí túžili. Nie každý preferuje veľké „lopaty“ a smartfóny, ktoré len tak nevložíme do vrecka. V súčasnosti narastá trend veľkých smartfónov a modely sú z generácie na generáciu väčšie, no model Mi 11 Lite má mať rozmery neuveriteľných 160.53 x 75.72 x 6.81mm. Veľká pozornosť sa dáva najmä hrúbke smartfónu, ktorý so svojimi 6.81mm nemá vo svojej kategórii konkurenciu. Pre porovnanie, posledný kompaktný smartfón od Xiaomi, Mi 9 Lite mal hrúbku 8.7mm Predpokladáme, že hrúbku smartfónu môže zapríčiniť tenší modul pre kamery či lepšie uloženie komponentov. I tak je táto hrúbka veľmi prekvapivá a sme si istý, že smartfón osloví najmä milovníkov kompaktných smartfónov.

Mi 11 Lite 5G

Z TENAA certifikácie nám okrem rozmerov tiež vyplynul operačný systém Android 11 spolu s nadstavbou MIUI 12.5. Mi 11 Lite 5G s kódovým názvom „renoir“ by mal podľa Google Play Console priniesť tiež čipset Snapdragon 765G, 8GB pamäte RAM či triple kameru so snímačmi v zložení 64+8+5mpx. Narozdiel od 55W nabíjania v základnom modeli Mi 11 by Lite verzia mala priniesť „len“ 33W nabíjanie pre 4150mAh batériu a diskutuje sa tiež o 120Hz displeji. Cena smartfónu sa odhaduje na približne 400€.

5G verziu smartfónu bude dopĺňať i jeho 4G súrodenec, o ktorom sa môžete dočítať v tomto článku. Tešíte sa na tieto modely? A zvažujete ich kúpu? Lite modely základnej Mi 11 budú isto adeptmi na najpredávanejšie smartfóny roku či už pre ich cenu alebo najnovšie ich rozmery.

Mohlo by vás tiež zaujímať