SPRAVODAJSTVOXiaomi

Xiaomi pravdepodobne na trh doručí kompaktný smartfón. Pôjde o vlajkový model!

Mi 11 Lite 5G už netrpezlivo čaká na svoje predstavenie a svedčia o tom i rôzne leaky a certifikácie. Naposledy unikla cena zariadenia a zdá sa, že Lite verzia vlajkového modelu nebude kraľovať len na pôde s cenami, ale zrejme bude i vyžiadaným kompaktným smartfónom. Posledným takto kompaktným smartfónom bol obľúbený Mi 9 Lite a od jeho predstavenia ubehli už 2 roky. Oplatí za teda prechod na novší model? Portál Indianexpress.com poukazuje na rozmery z TENAA certifikácie.

Kompaktné rozmery

Model Mi 11 Lite 5G prinesie to, po čom mnohí túžili. Nie každý preferuje veľké „lopaty“ a smartfóny, ktoré len tak nevložíme do vrecka. V súčasnosti narastá trend veľkých smartfónov a modely sú z generácie na generáciu väčšie, no model Mi 11 Lite má mať rozmery neuveriteľných 160.53 x 75.72 x 6.81mm. Veľká pozornosť sa dáva najmä hrúbke smartfónu, ktorý so svojimi 6.81mm nemá vo svojej kategórii konkurenciu. Pre porovnanie, posledný kompaktný smartfón od Xiaomi, Mi 9 Lite mal hrúbku 8.7mm Predpokladáme, že hrúbku smartfónu môže zapríčiniť tenší modul pre kamery či lepšie uloženie komponentov. I tak je táto hrúbka veľmi prekvapivá a sme si istý, že smartfón osloví najmä milovníkov kompaktných smartfónov.

Mi 11 Lite 5G

Z TENAA certifikácie nám okrem rozmerov tiež vyplynul operačný systém Android 11 spolu s nadstavbou MIUI 12.5. Mi 11 Lite 5G s kódovým názvom „renoir“ by mal podľa Google Play Console priniesť tiež čipset Snapdragon 765G, 8GB pamäte RAM či triple kameru so snímačmi v zložení 64+8+5mpx. Narozdiel od 55W nabíjania v základnom modeli Mi 11 by Lite verzia mala priniesť „len“ 33W nabíjanie pre 4150mAh batériu a diskutuje sa tiež o 120Hz displeji. Cena smartfónu sa odhaduje na približne 400€.

5G verziu smartfónu bude dopĺňať i jeho 4G súrodenec, o ktorom sa môžete dočítať v tomto článku. Tešíte sa na tieto modely? A zvažujete ich kúpu? Lite modely základnej Mi 11 budú isto adeptmi na najpredávanejšie smartfóny roku či už pre ich cenu alebo najnovšie ich rozmery.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close