Zdroj: YouTube (Lim Reviews)

Xiaomi Mi Watch majú byť už čoskoro dostupnými v Európe. Poznáme aj očakávanú cenu!

Ide o vôbec prvé chytré hodinky, za ktorými stojí výlučne spoločnosť Xiaomi

Xiaomi Mi Watch sú chytrými hodinkami, ktoré boli predstavené ešte v úvode tohto roka. Doposiaľ boli však dostupnými len na domácom trhu, to by sa však malo už čoskoro zmeniť. Upozorňuje na to portál gsmarena.com, ktorý píše, že už čoskoro by mali byť dostupnými v Európe.

Pripomeňme si tieto chytré hodinky

Xiaomi Mi Watch sú chytré hodinky, ktorú ponúkajú 1,39“ AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 bodov. Okrem iného sa chvália aj vysokou svietivosťou, konkrétne 450 nitmi, či krycím sklíčkom Gorilla Glass 3. generácie.

Hodinky sú okrem iného však výnimočnými aj širokou škálou podporovaných športových režimov. Konkrétne hovoríme až o 117 režimoch. Okrem iného ponúkajú aj vstavaný GPS modul. Znamená to, že pri behu vonku nemusíte so sebou brať napríklad smartfón. Samozrejme, sú aj vodeodolnými do 5ATM.

Xiaomi Mi Watch (1)
Zdroj: Xiaomi

Nechýba samozrejme ani možnosť merania tepu 24/7, či saturácie kyslíka v krvi (Sp02), alebo monitoring spánku. Mnohých určite poteší aj podpora hlasovej asistentky Alexa od spoločnosti Amazon, či možnosť ovládania fotoaparátu. Na druhej strane však treba povedať, že nedisponujú NFC technológiou, ktorá je stále viac žiadanejšou.

Čo sa týka batérie hodiniek, tak tá ponúka 420mAh. V ideálnom prípade vydržia hodinky fungovať na jedno nabitie do 16 dní. Nabiť by ich malo byť možné za menej ako 2 hodiny. GSMArena v závere píše, že stáť budú približne 100€. Cena môže byť však v jednotlivých regiónoch mierne odlišnou v závislosti od lokálnych daní.

Mimochodom, hodinky vážia len 32 gramov a podporujú viac ako 1-stovku ciferníkov.

Mohlo by vás tiež zaujímať