Zdroj: YouTube (Lim Reviews)

Xiaomi Mi Watch získavajú viacero nových funkcií, ktoré boli dlho dostupnými len v Číne

Užívatelia Xiaomi Mi Watch hlásia aktualizáciu svojich smart hodiniek s množstvom nových funkcií, registrujete ju už aj vy?

Smart hodinky Mi Watch prišli do Európy len nedávno ako rebrandované Xiaomi Watch Color Sports Edition. Vďaka svojej nízkej cenovke a podpore českého jazyka si získali široké publikum. Priniesli 117 podporovaných športových režimov, batériu s výdržou až 16 dní alebo vodeodolnosť do 5 ATM. Užívatelia v poslednej dobe hlásia aktualizáciu, ktorá prináša nové výborné funkcie. Na aktualizáciu upozornil portál Gizmochina.com. Poďme sa teda na to pozrieť.

Nové funkcie

Aktualizácia s číslom v1.2.52 prináša 3 zásadné zmeny. Prvou je podpora hlasovej asistentky Amazon Alexa. Nie veľmi prekvapivým je, že táto asistentka je dostupná len vo vybraných regiónoch, zatiaľ nie je známe presne v ktorých. Druhou novinkou v Mi Watch sú 2 dizajny hodiniek v stand-by režime. Už teraz je množstvo dizajnov obrovské, preto je potešením, že Xiaomi stále nepoľavuje a prináša ďalšie. Takto si ich užívatelia budú môcť prispôsobiť hodinky úplne podľa seba. Treťou, avšak nie najnepodstatnejšou je funkcia uzávierky kamery v smartfóne. Ako táto funkcia funguje? Nastavíte si smartfón ako potrebujete a len stlačíte spúšť na svojich hodinkách. Vďaka tomu nebudete musieť zháňať fotografa, ak sa budete chcieť vyfotiť, váš spoločník na zápästí to vybaví za vás. Treba ale dodať, že táto funkcia je zatiaľ experimentálna a nemusí fungovať úplne podľa predstáv.

Optimalizácia systému

Okrem skvelých nových funkcií aktualizácia prináša i optimalizáciu už súčasných funkcií ako je prebúdzanie hodiniek, ktoré sa po aktualizácii prebudia rýchlejšie. Skvelou funkciou hodiniek je i automatická pauza v športových módoch, teda hodinky sa vám samé prepnú do režimu pauzy, keď ucítia neaktivitu. Táto automatická pauza sa dá po aktualizácii i vypnúť, ak by vám prekážala, keďže doteraz bola nastavená automaticky. Aktualizácia optimalizuje i menšie chyby, ktoré boli v predchádzajúcej verzii zachytené, takže veríme, že teraz vám už nič prekážať nebude.

Mi Watch sa so smartfónom párujú pomocou aplikácie Xiaomi Wear, cez ktorú môžete vyhľadať i túto aktualizáciu. Uistite sa, že máte nainštalovanú aktuálnu verziu aplikácie a skontrolujte, či prišla už i ku vám.

Mohlo by vás tiež zaujímať