Redmi Note 10
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi nám ukázalo dizajn a prvé vlastnosti novej Redmi Note 10

Xiaomi predstavuje Redmi Note 10 cez viacero zaujímavých detailoch, ktoré prezrádzajú jeho dizajn, vlastnosti a aj zvýšenú odolnosť.

V tejto chvíli sme o novom telefóne Redmi Note 10 vedeli len jeho dátum uvedenia. Avšak dcérska spoločnosť Xiaomi býva na slovo menej skúpa, ako matka a postupne nám do tohto dátumu bude približovať detaily o horúcej novinke Redmi.

Z publikovaných obrázkov sa dozvedáme viacero faktov, ktoré nám môžu priblížiť očakávaný telefón.

O Redmi Note 10 informuje aj Amazon

Spoločnosť Xiaomi na svojej oficiálnej webovej stránke a aj na portáli Amazon venovanom novému Redmi Note 10 zverejnila sériu fotografií, kde nám ukazuje malé detaily o dizajne, ktorý ponesie telefón určený pre strednú triedu.

Ako môžeme vidieť na konci článku, Redmi Note 10 bude mať štíhlejší a ľahší dizajn ako mali zariadenia s rovnakým označením v predchádzajúcich generáciách. Podľa fotografií sa nič nemení ani na selfie kamere, ktorá sa ani náhodou nepresúva pod obrazovku, ale zostáva umiestnená v strede vrchnej časti obrazovky, tak ako sme na to z posledných modelov od Redmi zvyknutí.

Lepšia ochrana vášho zariadenia

Okrem dizajnových prvkov sa zo série grafík dozvedáme aj ďalšie informácie. Veľká novinka je pridanie ochrany IP52. Ide vôbec o prvé Redmi s touto ochranou. Je to certifikát, ktorý zaručuje, že síce nie je úplne zabránené vniknutiu prachu do zariadenia, ale nesmie doň vstupovať množstvo, ktoré by dokázalo nejakým spôsobom narušiť plnohodnotné fungovanie – či už z hľadiska funkčného alebo estetického. Taktiež zariadeniu neuškodí kvapkajúca voda. Ak teda necháte telefón na terase počas dažďu, tak to prežije.

Prečítajte si viac o certifikácii IP na stránke dsmt.com v IP Rating Chart.

Procesor s označením “Gaming”

Navyše toto nie je všetko. Nové Redmi Note 10 bude mať procesory Qualcomm s prívlastkom „Gaming“, výrobca pridá aj väčšiu batériu, ako malo Redmi Note 9 a a zariadenie bude mať podporu Hi-Res Auio a My Haptic.

Telefón prinesie určite poriadny vietor do kategórie mid-range telefónov a má veľkú šancu stať sa prvou voľbou pre ľudí, ktorí nechcú investovať do dobrého zariadenia veľké peniaze. Sami sme zvedaví na cenovku, s ktorou Redmi Note 10 príde. Nepochybujeme, že prinesie potrebný pokrok vo svojej triede.

Malé detaily, ktoré odhaľuje Xiaomi o svojom novom Redmi Note 10.
Malé detaily, ktoré odhaľuje Xiaomi o svojom novom Redmi. Zdroj: Xiaomi

Mohlo by vás tiež zaujímať