MIUI-11-Animacia-rychleho-nabijania
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi ponúkne 210W nabíjanie aj v lacnejšom zariadení: V certifikácii sa objavil model od Redmi!

Modelový rad Redmi Note 12 by mohol ponúknuť výbavu, akú nevidíme ani vo vlajkových zariadeniach. Lacnejšie zariadenie dostane 210W nabíjanie.

O tom, že čínska spoločnosť Xiaomi je preborníkom v prinášaní nových technológií aj do lacnejších zariadení nemusíme vôbec pochybovať. Dokázala to napríklad v modelovom rade Redmi Note 9, kedy ponúkla v nižšej cenovej kategórii 64mpx kameru. Modelový rad Redmi Note 10 sa zasa zameral na kvalitnejší AMOLED displej s podporou vyššej obnovovacej frekvencie. Séria Redmi Note 11 zasa spopularizovala 5G sieť aj medzi lacnejšími zariadeniami. A ako aj vy isto dobre viete, na ceste je teraz modelový rad Redmi Note 12, ktorý by sa mal podľa najnovších informácií zamerať na výkonné nabíjanie. Podľa komunity Xiaomiui a posledného úniku nám totiž ponúkne nabíjanie, aké sme nevideli ani vo vlajkovej sérii smartfónov. Pôjde totiž o 210W nabíjanie.

210W nabíjanie pre sériu Redmi Note 12

Len nedávno nám unikli niektoré informácie o modelovom rade Redmi Note 12, ktorý by mal prísť na trh s najväčšou pravdepodobnosťou niekedy v priebehu budúceho mesiaca. Aktuálne vieme o prítomnosti troch zariadení, ktoré by mali spočiatku túto sériu tvoriť. V databáze sa totiž objavili smartfóny s označením ruby, rubypro a rubyplus. Ak by si Redmi zachovalo označovanie tejto série po vzore minulých rokov, dočkali by sme sa zrejme základného modelu s označením Redmi Note 12, jeho Pro verzie a zariadenia, ktoré by si nieslo prívlastok Pro+.

210W adaptér pre rýchle nabíjanie je pripravený
Zdroj: Xiaomiui

Ako však teraz vyšlo z poslednej certifikácie, jeden z modelov tejto série by mal ponúknuť podporu pre 210W nabíjanie. Ako však poznáme spoločnosť po vzore z minulých rokov, s najväčšou pravdepodobnosťou takéto rýchle nabíjanie uvidíme len v najlepšie vybavenom modeli. Šlo by teda zrejme o Redmi Note 12 Pro+, ktorý by ponúkol podporu pre 210W nabíjanie. U dcérskej značky Redmi je navyše bežné, že v balení nachádzame aj adaptér pre nabíjanie. Ten by nás samozrejme pri takomto rýchlom nabíjaní veľmi potešil.

Pôjde len o čínske modely

Rovnako ako minulý rok, posledné mesiace kalendárneho roka budú venované dcérskej spoločnosti Redmi a jej modelovému radu s prívlastkom Note. Aj minulý rok sa však stalo, že tieto zariadenia sa predstavili len pre Čínu, globálne odhalenie modelov prišlo až o niečo neskôr. Základné modely pre Európu sa navyše veľmi líšia a pôvodné čínske zariadenia prišli pod úplne inými názvami. Kedy teda tieto smartfóny na našom trhu uvidíme a či sa dočkáme aj zariadenia s 210W nabíjaním zatiaľ nevieme povedať.

Redmi Note 11
Zdroj: Zdroj: YouTube (Vy Vo Xuan)

Vieme však tiež upresniť, že sa môžeme tešiť aj na model s podporou 120W nabíjania, ktorým bude zrejme Redmi Note 12 Pro. Rovnako sa šepká aj o čipsetoch od spoločnosti MediaTek, ktoré sa v zariadeniach od Redmi objavujú čoraz častejšie. Model s podporou 210W nabíjania tak nemusí stáť obrovské peniaze, nakoľko spoločnosť na čipsete od MediaTeku bude môcť ušetriť.

Potešili by ste sa takémuto rýchlemu nabíjaniu aj vo vašom smartfóne? A aké rýchle nabíjanie aktuálne podporuje vaše zariadenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať