redmi note 11
Zdroj: Youtube (Geekbuying)

Xiaomi potvrdzuje, ktoré modely predstaví o pár dní: Séria Redmi Note 11 sa rozrastie o tieto modely

Modelový rad Redmi Note 11 sa rozšíri o nové modely. Dnes už aj vieme, ktoré smartfóny pre nás čínske Xiaomi pripravuje na predstavenie.

Modelový rad Redmi Note 11 nám Xiaomi predstavilo na našom globálnom trhu už pred niekoľkými týždňami. Ešte predtým však spoločnosť predstavila na čínskom trhu niekoľko smartfónov, ktoré taktiež spadali do tejto série. Čínska séria smartfónov jedenástej generácie radu Redmi Note získala niekoľko modelov, ktoré poháňali čipsety od spoločnosti MediaTek a všetky z nich priniesli aj podporu 5G konektivity. Teraz tieto smartfóny prichádzajú aj na náš trh, potvrdzuje komunita Xiaomiui. Xiaomi oznámilo predstavenie nových modelov, ktoré predstaví už o pár dní a najnovšie nám aj potvrdzuje, ktoré modely u nás nakoniec uvidíme. Konkrétne sa môžeme tešiť na dva nové smartfóny.

Výkonné čipsety od MediaTeku zavítajú do série Redmi Note 11 aj u nás

Ako sme už spomenuli, Xiaomi stihlo ešte minulý rok predstaviť modelový rad Redmi Note 11 na čínskom trhu. Tam obsahuje niekoľko modelov s čipsetmi od spoločnosti MediaTek, ktoré sa však na náš trh nedostali. Predstavenie, ktoré prebehne o pár dní, nám však tieto modely prinesie. Odhalila to talianska divízia spoločnosti, ktorá prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti Twitter uverejnila plagát lákajúci na predstavenie. Novými smartfónmi v sérii tak budú Redmi Note 11 Pro+ 5G a Redmi Note 11S 5G, ktoré pre nás nie sú úplne neznáme.

Redmi Note 11 Pro+ 5G poháňa čipset MediaTek Dimensity 920 a prináša so sebou vo výbave napríklad 120Hz AMOLED displej, 108mpx hlavný snímač kamery či dokonca 120W nabíjanie pre 4500mAh batériu. A vzhľadom k tomu, že ide o model zo série Redmi Note očakávame, že cena zariadenia bude nízka, no výbava už teraz vyzerá lákavo. Druhým smartfónom bude Redmi Note 11S 5G poháňaný čipsetom MediaTek Dimensity 810. Smartfón sa však na našom trhu už predáva pod označením Poco M4 Pro 5G, preto pre nás o žiadnu novinku nepôjde.

Predstavenie prebehne už o pár dní

Ako už všetci dobre vieme, Xiaomi naplánovalo predstavenie nových modelov na utorok, 29.3.2022 o 14:00 nášho času. Predstavenie budeme môcť sledovať prostredníctvom viacerých platforiem ako YouTube, Twitter, Facebook, TikTok či oficiálnu stránku mi.com. O nových modeloch vás samozrejme budeme informovať aj my a počas predstavovania budeme pre vás pracovať na zhrnutí informácií o nových smartfónoch. Aj keď v skutočnosti dnes už takmer celú výbavu smartfónov poznáme.

Nakoniec by sme vás radi informovali, že v utorok nepôjde o jediné predstavovanie nasledujúceho týždňa. Dočkáme sa aj nových herných smartfónov zo série Black Shark 5 a to v stredu, 30.3.2022 o 13:00 nášho času. Black Shark však už nespadá do skupiny Xiaomi smartfónov, nakoľko celú sériu herných smartfónov prevzala do rúk spoločnosť Tencent. Tak teda uvidíme, na čo sa môžeme tešiť pod novým vedením.

Budete sledovať niektoré z predstavení, ktoré sa pripravuje? A čo poviete na čipsety od MediaTeku v sérii Redmi Note 11? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať