MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Xiaomi pripravuje nadstavbu MIUI 13 pre tieto dva modely: Aktualizácia pre ne je už za rohom!

Nadstavba MIUI 13 putuje do dvojice obľúbených smartfónov z konca roku 2020. Ďalšie modely budú nasledovať v blízkej dobe, pozrite sa!

Aktualizácie pre smartfóny od spoločnosti Xiaomi v poslednej dobe prichádzajú jedna za druhou. Či už sa rozprávame o aktualizácii na najnovší Android 12 alebo len aktualizáciu pre MIUI 13 postavenú na Androide 11, postupne prichádzajú do viacerých podporovaných modelov. Aktuálne sa však nová verzia nadstavby MIUI 13 pripravuje pre dvojicu smartfónov populárnych aj na našom trhu, pričom aktualizácia prinesie aj najnovší Android 12. Ktoré modely teda teraz získajú aktualizáciu v blízkej dobe? A ktoré po nich budú nasledovať? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne. Majitelia dvojice populárnych smartfónov však môžu už v blízkej dobe očakávať aktualizáciu vo svojom zariadení.

Nadstavba MIUI 13 mieri do dvojice populárnych smartfónov

Nadstavba MIUI 13 vo väčšine prípadov pri nových smartfónoch prichádza po boku Androidu 12 a inak tomu nebude ani v tomto prípade. Aj keď sa teda už nerozprávame o novinkách z tohto alebo minulého roku, Xiaomi pre tieto smartfóny rovnako prináša najnovší Android 12. Majitelia modelov ako Mi 10T či Mi 10T Pro tak majú dôvod na radosť. Rozprávame sa totiž o týchto dvoch modeloch, pre ktoré Xiaomi už pripravuje aktualizáciu. Oba modely spadajú do druhej vlny aktualizácií na nadstavbu MIUI 13. Tá má však trvať až do konca septembra, a preto nás teší, že už teraz majú získať najnovšiu aktualizáciu systému.

Verzia MIUI 13 do smartfónov prinesie najnovšie funkcie sústreďujúce sa na bezpečnosť a súkromie používateľa. To je však cieľom aj systému Android 12 od Googlu, ktorý rovnako do smartfónov prináša rôzne bezpečnostné funkcie. Navyše nám čínske Xiaomi so svojou nadstavbou označenou číslom trinásť sľubuje vyššiu stabilitu systému, s čím boli v predchádzajúcich verziách problémy. Veríme však tomu, že sa čínsky gigant poučil a prinesie nám používateľský zážitok, ktorý si všetci budeme pochvaľovať.

Tieto modely môžu ďalej očakávať aktualizáciu

Okrem tejto dvojice smartfónov do druhej vlny aktualizácií na MIUI 13 spadá aj celý rad zariadení. Ten je celkom rozsiahly a nájdeme na ňom prevažne zariadenia staré dva roky či minuloročné lacnejšie zariadenia. Táto aktualizačná vlna má trvať až do konca septembra ako sme už vyššie spomínali a začala začiatkom tohto mesiaca. Ak teda vlastníte niektorý model zo zoznamu nižšie, je možné, že aktualizáciu získate v najbližších týždňoch, prípadne ste ju už získali.

  • Redmi 9, Redmi 9T, Redmi 9A, Redmi 9AT, Redmi 9C, Redmi 9C NFC
  • Redmi Note 9, Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9T
  • Redmi Note 10 5G, Redmi Note 10S
  • Mi Note 10, Mi Note 10 Pro, Mi Note 10 Lite
  • Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite 5G
  • Mi 10T, Mi 10T Lite, Mi 10T Pro

Získali ste už aktualizáciu na nadstavbu MIUI 13 do vášho zariadenia? Alebo ešte stále čakáte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať