MIUI 13 nadstavba globalne predstavenie
Zdroj: Xiaomi

Ako môžete zistiť, či váš smartfón dostane MIUI 13 a či je už nadstavba dostupná pre váš telefón?

Neprehliadnite aplikáciu MIUI Updater, ktorá vám vie sprostredkovať informáciu, či váš telefón dostane MIUI 13 nadstavbu ako aj to, či je už dostupnou.

V posledných týždňoch sa o nadstavbe MIUI 13 hovorí čoraz častejšie. Dôvodom je, že Xiaomi predstavilo novú nadstavbu i pre globálny trh. Rovnako spoločnosť ukázala aj zoznam prvých smartfónov, ktoré budú aktualizované ešte v priebehu prvého kvartálu tohto roka.

Treba však povedať, že potom, ako Xiaomi predstavilo novú nadstavbu, tak sa zdvihla vlna kritiky. Dôvodom bola absencia viacerých funkcií v porovnaní s čínskou verziou MIUI. Pár dní na to spoločnosť uviedla, že viacero funkcií z čínskej nadstavby zavíta i do globálnych verzií MIUI 13 prostredníctvom systémových aktualizácií.

Dostane aj môj smartfón MIUI 13?

Aktuálne poznáme oficiálne len časť smartfónov, ktoré dostanú MIUI 13. Pravdou však je, že dopátrať s k tomu, či dostanú aj iné smartfóny aktualizáciu s novou nadstavbou, nie je náročné. Politika aktualizácií smartfónov spoločnosti vo všeobecnosti je, že  uvoľňuje 2 veľké aktualizácie operačného systému a 3 veľké aktualizácie nadstavby. Samozrejme, nie každý si zaobstará nový telefón hneď potom, ako je predstavený. A preto nemusíte prehľad o tom, či v minulosti váš model telefónu už náhodou nedostal jednu z väčších aktualizácií. To je aj dôvod, prečo by sme vám chceli dať do pozornosti aplikáciu MIUI Updater, za ktorou stojí známa XiaomiMIUI komunita. Aplikáciu môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

MIUI Updater
MIUI Updater
Developer: Xiaomiui
Price: Free

Potom, ako stiahnete aplikáciu do svojho zariadenia a otvoríte ju, tak uvidíte na úvodnej obrazovke informáciu, či vaše zariadenie dostane MIUI 13, alebo nie. Informácia je založená na základe politiky spoločnosti súvisiacej s aktualizáciami smartfónov. Rovnako k dispozícii máte i možnosť skontrolovať, či máte vo svojom telefóne poslednú aktualizáciu, ktorú Xiaomi pre váš model zariadenia uvoľnilo. Urobiť tak môžete prostredníctvom tlačidla Check for update.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu vás oslovil a hlavne, že vám ponúkne informáciu o dostupnosti aktualizácie aj pre váš model telefónu. Dovoľte nám dať vám v súvislosti s touto témou do pozornosti článok, kde sme sa venovali téme, ako môžete manuálne nahrať do svojho telefónu aktualizáciu nadstavby, ak ju váš telefón ešte nezaevidoval.

Mohlo by vás tiež zaujímať