miui-13-logo
Zdroj: Xiaomiui

Do nadstavby MIUI 13 prídu ešte ďalšie funkcie: Globálna verzia sa tak vyrovná tej čínskej

Nadstavba MIUI 13 nakoniec bude zahŕňať i dlhoočakávané widgety, na ktoré sme sa všetci tešili. Priniesť ich má neskoršia aktualizácia.

Včerajšie predstavenie nadstavby MIUI 13 spolu so smartfónmi z radu Redmi Note 11 sprevádzali zmiešané pocity. Nadstavba od Xiaomi označená číslom trinásť totiž zrejme nenaplnila očakávania fanúšikov už len preto, že nepriniesla očakávané funkcie. Tie sa síce nachádzajú v čínskej verzii systému, no tá globálna je od nej podstatne chudobnejšia. Nových funkcií v globálnej verzii MIUI 13 je naozaj minimum a nedočkali sme sa ani dlhoočakávaných inteligentných widgetov či fontu Mi Sans, ktorý mal nahradiť súčasný Roboto. Podľa portálu mundoxiaomi.com však prídu v nadstavbe MIUI 13 ešte zmeny, ktoré ju upravia a priblížia k tej čínskej. A na čo všetko sa môžeme tešiť? Na to sa teraz pozrieme spoločne.

Globálna verzia nepriniesla toľko zmien, koľko sme očakávali

Ubehol len jeden deň od oficiálneho predstavenia nadstavby MIUI 13 na našom trhu a už sa stihla stať cieľom posmechu na internete. Dôvodom je to, že nám Xiaomi zo sľubovaných noviniek v skutočnosti prinieslo len tzv. Sidebar, teda panel s našimi obľúbenými aplikáciami na ploche. Všetci sme však čakali najmä na inteligentné widgety, ktorých sme sa nakoniec nedočkali. To si za cieľ vzali rôzne Xiaomi komunity či leakeri a nazvali nadstavbu MIUI 13 len znovupredstavenou verziou MIUI 12.5 Enhanced pre globálny trh. A aj takéto vtipy kolujú internetom, pričom nás však zrejme čaká ešte doplnenie nadstavby MIUI 13 i u nás.

Ako však informuje náš zdroj, táto verzia nadstavby MIUI s číslom trinásť nie je konečná a nové funkcie ešte len pribudnú. Nie je však zatiaľ známe, kedy nám Xiaomi prinesie upravenú verziu nadstavby MIUI 13. Čo však poznáme je zoznam funkcií, ktoré prídu neskôr i ku nám. Zdá sa teda, že Xiaomi najprv vsádza na istotu a prináša nám verziu nadstavby, ktorá nemôže narušiť stabilitu zariadení.

Nakoniec sa dočkáme i widgetov

Už v úvode sme spomínali dlhoočakávané widgety, ktoré majú prísť do smartfónov po vzore operačného systému iOS a rovnako i novej verzie Android 12. Týchto widgetov sme sa zatiaľ nedočkali, no už teraz je potvrdené, že do systému MIUI 13 prídu. Dostupné budú v niekoľkých veľkostiach a pre ich aktiváciu bude potrebné, aby sme mali aktivovanú funkciu Google Discover na našej domovskej obrazovke. Bez tejto funkcie nebude možné k novým widgetom pristupovať.

Napriek nádeji, že ku nám prídu nové funkcie i z čínskej verzie nadstavby MIUI 13, sa nedočkáme úplne všetkých funkcií. Dôvodom je to, že Xiaomi nedokáže prispôsobiť úplne všetky funkcie pre globálnu verziu nadstavby bez toho, aby sa v nej nachádzali chyby a narušili stabilitu systému. Predsa len sa však ďalšie funkcie môžu objaviť i v ďalších verziách nadstavby MIUI 13. Xiaomi sa nám však k ničomu nezaväzuje a nové funkcie môžu pribúdať neočakávane.

Na ktorú funkciu ste sa pri najnovšej verzii nadstavby MIUI tešili najviac? A získate ešte aktualizáciu pre váš smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať