Poco M4 Pro_displej
Zdroj: YouTube (ProductNation)

AMOLED displej už nie je výsadou len drahých smartfónov: Tieto lacné Xiaomi smartfóny ho využívajú!

AMOLED displej dnes už vieme nájsť i v lacnejších smartfónoch od Xiaomi. Ak vás zaujíma, v ktorých ho nájdeme, pozrite sa na tento výber.

Ešte pred niekoľkými mesiacmi sme lepšie a úspornejšie AMOLED displeje mohli vidieť len v drahších a prémiových smartfónoch. Xiaomi je však skvelým inovatívnym výrobcom, ktorý nám prináša lepšiu výbavu za nižšiu cenu. Éra lacných smartfónov s AMOLED displejmi sa začala už minulý rok, kedy nám dcérske Redmi ponúklo sériu Redmi Note 10 dokonca s možnosťou 120Hz obnovovacej frekvencie u tohto typu displeja. Odvtedy sa však čínsky gigant veľmi posunul a mohli sme sledovať predstavenie niekoľkých smartfónov, ktoré dokážu svojou výbavou prekvapiť. A ktoré modely konkrétne využívajú novší typ AMOLED displeja za lákavú cenu? Zhrnutie týchto smartfónov nám prináša známa komunita Xiaomiui.

Poco F3

Prvým smartfónom, ktorý dnes musíme spomenúť, je legendárny Poco F3, ktorý nielen že prináša špičkový displej. Pochváliť sa môže i výkonným čipsetom Snapdragon 870, ktorý mu ponúka takmer až vlajkový výkon. Čo je však potrebné spomenúť, AMOLED displej smartfónu ponúka 120Hz obnovovaciu frekvenciu, vďaka ktorej je model nielen výkonný, no všetky reakcie sú hladké a plynulé i na pohľad. Za spomienku stojí i jeho batéria s kapacitou 4520mAh a lákavá cena, ktorá sa v súčasnosti pohybuje okolo 300€.

Poco F3
Poco F3 prináša pozmenený dizajn Redmi K40
Zdroj: Xiaomi

Mi 11 Lite séria

Xiaomi sa nás tento rok rozhodlo potešiť až troma smartfónmi v sérii Mi 11 Lite, ktorá ponúka 4G, 5G verziu, no i vynovený model Xiaomi 11 Lite 5G NE. Rozdiel medzi týmito modelmi je len minimálny a len na úrovni použitého čipsetu. Zatiaľ čo základný 4G model ponúka Snapdragon 732G, 5G verzia zasa Snapdragon 780G a model s prívlastkom NE nás poteší Snapdragonom 778G. Všetky tri smartfóny nám ponúkajú 90Hz AMOLED displej, posledný spomínaný nás navyše poteší i podporou Dolby Vision. Batéria modelov je na úrovni 4250mAh s podporou rýchleho 33W nabíjania.

Mi 11 Lite
Mi 11 Lite prichádza v niekoľkých farbách
Zdroj: Xiaomi

Redmi Note 10 / Redmi Note 11 séria

Teraz sa pozrieme na strednú triedu od Redmi, ktorá nám rovnako ponúka AMOLED displeje. Smartfóny z týchto sérií sú rôznorodé a každý sa sústreďuje na niečo iné. No v oboch prípadoch platí, že displeje modelov sú na vysokej úrovni a nájdeme v nich obnovovaciu frekvenciu od 90 do 120Hz. Rovnako sa však aj líšia ceny smartfónov a rovnako tu platí, že za vyššiu cenu získame lepšiu výbavu. Ak by nám však postačilo i niečo lacnejšie, vo výbere je i základný model Redmi Note 10, ktorý má z celého výberu najnižšiu obnovovaciu frekvenciu na úrovni 60Hz, no cena je rovnako nízka. Ak by sme si teda mali vybrať lacný model s AMOLED displejom, určite siahneme po jednom z nasledovných.

Mi 9T / Mi 9T Pro

Teraz sa pozrieme na o niečo starší model, ktorý však svojou výbavou stále poteší a má svoju prednosť. Dôvodom je selfie kamera, ktorá sa skrýva vo výsuvnom mechanizme. Ten nám nenarušuje displej a kamera tak nezaberá priestor na našej pracovnej ploche. Rovnako ide o lacný model i keď o niečo starší a nový by sa nám zháňal už len ťažko. Z ohľadu výkonu nám ponúka čipset Snapdragon 855, ktorý stále zvláda akýkoľvek i náročnejší úkon. Nezabudime tiež na to, že model prináša i telefoto snímač či 3.5mm jack, ktorý dnes hľadáme v smartfónoch takmer márne.

Mi 9T
Zdroj: Xiaomi

Vybrali by ste si niektorý z týchto smartfónov? A ste tím AMOLED či IPS LCD? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať