Xiaomi Samsung Huawei Apple
Zdroj: Vosveteit

Fanúšikovia Xiaomi stále patria medzi najspokojnejších, ako sa im darilo v porovnaní s konkurenciou?

Xiaomi patrí medzi TOP trojicu spoločností s najspokojnejšími zákazníkmi. Pozrite sa, ako v tomto prieskume dopadli konkurenti.

Čínske Xiaomi má za sebou obrovskú skupinu fanúšikov, ktorí spoločnosť dokázali dostať medzi najpopulárnejších výrobcov smartfónov a inej elektroniky. Fanúšikovská základňa čínskeho giagnta okrem toho dokázala vytvoriť napríklad populárnu Xiaomi.eu custom ROM, no okrem toho aj komunitu Xiaomiui, ktorá nás denne informuje o nových informáciách ohľadom smartfónov a iných produktov. Nečudujeme sa teda, že práve fanúšikovia tejto spoločnosti patria medzi výber TOP 3 najspokojnejších zákazníkov týkajúcich sa výrobcov smartfónov. Ako si však Xiaomi viedlo v porovnaní s ostatnými spoločnosťami? A na akom mieste sa vo finálnom výsledku umiestnil práve čínsky gigant? Odpoveď nám prináša portál gizchina.com.

Xiaomi sa umiestnilo v TOP trojke

Aj keď spokojnosť zákazníkov s produktami od spoločnosti Xiaomi je naozaj vysoká, na prvé miesto to zatiaľ nestačilo. To tentokrát obsadila spoločnosť Apple, ktorá má naozaj všetko premyslené do posledného detailu. Musíme uznať, že operačný systém iOS v smartfónoch neobsahuje žiadne väčšie chyby a navyše spolupráca medzi ich zariadeniami v ekosystéme určite nahráva americkému Applu do karát. Svoje prvenstvo si tak americký gigant určite zaslúžil. Na druhé miesto sa dostal Huawei, ktorému postupne klesá podiel na trhu.

Huawei smartfon
Zdroj: unsplash.com (SCREEN POST)

Aktuálne však pracuje na príprave svojho vlastného operačného systému HarmonyOS do viacerých zariadení a veríme tomu, že sa ešte medzi populárne spoločnosti dostane. Nasvedčuje tomu aj spokojnosť zákazníkov s ich produktami, verní fanúšikovia ich teda ešte neopustili. Trojicu tak uzatvára Xiaomi, ktoré sa však na tretie miesto dostalo bez menšieho Redmi a Poco. Postupne sa však na Huawei doťahuje a môže sa stať, že v blízkej dobe budú fanúšikovia Xiaomi vyjadrovať vyššiu spokojnosť so smartfónmi ako práve konkurenčný Huawei.

Výrazný nárast zaznamenalo Oppo

Na štvrtom mieste sa objavila spoločnosť Oppo, ktorá od posledného prieskumu najspokojnejších zákazníkov poskočila o štyri miesta nahor. Zdá sa, že práve Oppo rastie ako progresívna spoločnosť a konečne začína využívať svoj potenciál. Na piatom mieste nájdeme Honor. Ten sa rovnako snaží budovať si svoju základňu fanúšikov po osamostatnení od Huawei, čo sa mu zrejme darí. Ďalej za nimi nájdeme prémiovú divíziu spoločnosti vivo, čím je IQOO. IQOO produkuje vrcholné smartfóny a zatiaľ čo niekto by ich mohol zaradiť ako súčasť skupiny vivo, v prieskume spokojnosti sa objavil samostatne.

smartfon vzhlad rozhrania
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

Siedme miesto obsadilo práve Redmi. To sa v prieskume najspokojnejších zákazníkov objavilo ako samostatné, pričom vo výbere deviatky najlepších spoločností s ohľadom na spokojnosť je nováčikom. Nasleduje ho vivo, ktoré svoju prémiovú divíziu posunulo na šiestu priečku, no samostatne sa objavilo až na ôsmej pozícii. Čo je však pre nás prekvapením, deviatku uzatvára Samsung. Ten sa aktuálne na trhu objavuje medzi TOP priečkami v predaji smartfónov, no pri prieskume spokojnosti zákazníkov sa dostal hlboko pod konkurenta Apple, Xiaomi či dokonca aj ustupujúci Huawei.

Vlastníte smartfón od spoločnosti Xiaomi? A ako ste na tom so spokojnosťou? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať