MIUI 13
Zdroj: Xmobile.sk

Ktoré Xiaomi smartfóný budú aktualizovanými na MIUI 13? Toto je prvý známy zoznam. Našli ste tam aj svoj?!

Spoločnosť Xiaomi začala len niekoľko dní dozadu s oficiálnou distribúciou MIUI 12.5, pričom aktualizácia bola uvoľnenou pre prvé modely smartfónov a to už aj na globálnom trhu. Medzi prvými šťastlivcami, pre ktorých bola uvoľnená nová verzia nadstavby, patria majitelia smartfónov Mi 11 a Redmi Note 10S. Samozrejme, aktualizácia bude v priebehu času distribuovanej aj pre ďalšie modely smartfónov. Všetky telefóny, pre ktoré sa očakáva dostupnosť aktualizácie, by ju mali obdržať v priebehu nasledujúcich 2-mesiacov.

V každom prípade, pozornosť sa pomaly, ale isto uberá smerom k MIUI 13 nadstavbe. Tá by mala byť podľa dostupných informácií predstavenou koncom nasledujúceho mesiaca. Samozrejme, pôjde len o BETA zostavenia. Pre ktoré zariadenia môžeme však očakávať, že Xiaomi neskôr uvoľní aktualizáciu? Poznáme prvý, no zatiaľ neoficiálny, zoznam podporovaných smartfónov! 

MIUI 13 dorazí pravdepodobne na tieto smartfóny

Predtým, ako sa vrhneme do samotného zoznamu smartfónu, tak je dobre povedať, že nejde o oficiálny zoznam zariadení komunikovaný spoločnosťou Xiaomi. Ide však o zoznam smartfónov, ktoré pravdepodobne dostanú aktualizáciu s MIUI 13. Vytvorený je totiž na základe politiky spoločnosti v súvislosti so softwarovou podporou. Inými slovami, je veľká pravdepodobnosť, že budú aktualizovanými. Poďme sa pozrieť na samotný zoznam smartfónov, na ktoré poukazuje portál xiaomiadictos.

xiaomi-miui-13_zoznam smartfonov
via xiaomiadictos

Ako môžete vyššie vidieť, tak aktualizácia by mala byť distribuovanou naprieč širokou škálou smartfónov. Od smartfónov z produktovej rady Redmi Note 8, BlackShark 3, Mi 9, až po aktuálne smartfóny, a to ako zariadenia z kategórie dostupnejších telefónov, tak aj vlajkových smartfónov. Xiaomi vo všeobecnosti ponúka 3-veľké aktualizácie MIUI nadstavby a dve veľké aktualizácie Androidu.

Našli ste na zozname aj svoj smartfón? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať