Redmi K50_procesory_mediatek
Zdroj: Xiaomiadictos.com

MediaTak, ale i Snapdragon: Produktová rada Redmi K50 bude disponovať týmito procesormi

Najnovšie sa dozvedáme aké čipy budú poháňať konkrétne modely telefónov z produktovej rady Redmi K50.

Zatiaľ čo na seba strhávajú mediálnu pozornosť najmä telefóny z produktovej rady Redmi Note 11, tak nemôžeme zabúdať ani na smartfóny Redmi K50. Tie by malo byť uvedené na trh už vo februári, odhalilo nedávno Xiaomi. Treba však uviesť, že pôjde o predstavenie telefónov pre čínsky trh.

O telefónoch dnes vieme relatívne málo. Predstavené by mali byť celkovo 3 modely telefónov: K50, K50 Pro a K50 Pro+. Očakáva sa, že budú výkladnou skriňou technológií dcérskej značky Xiaomi. Napríklad, mali by disponovať čipom Surge P1, vďaka ktorému si budeme môcť vychutnať 120W rýchle nabíjanie.

Poznáme konfiguráciu čipov pre modely telefónov K50

Najnovšie sa prostredníctvom portál xiaomiadictos.com do pozornosti dostáva i procesor, resp. procesory, ktoré nájdeme v telefónoch. Podľa publikovaných správ by sme sa mohli dočkať i modelu telefónu vo verzii Redmi K50 Gaming Edition, ktorý bude poháňaný čipom Snapdragon 8 Gen 1. Čo sa týka ostatných modelov telefónov, tak procesor spoločnosť Snapdragon nájdeme ešte v modeli K50. Pôjde o minuloročný čip Snapdragon 870.

Prejdime však teraz k modelom K50 Pro a K50 Pro+. Tie by mali podľa publikovaných správ disponovať čipom Dimensity 9000. Rovnako sa dozvedáme i to, že dva z modelov Redmi by mohli byť neskôr na globálnom trhu predstavené pod logom spoločnosti Poco, ako F4 a F4 Pro. Práve v prípade globálneho trhu bude zaujímavé sledovať, aké procesory spoločnosť zvolí. Predsa len, spoločnosť MediaTek nemá také dobré renomé mimo Číny hoci posledné roky ukázali, že predsudky, ktoré majú používatelia voči spoločnosti, nie sú už na mieste.

Každopádne treba uviesť, že viac podrobností sa dozvieme už v priebehu budúceho mesiaca. Tešíte sa na predstavenie smartfónov? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by vás tiež zaujímať