Neoficiálny render Xiaomi Mi MIX 4. Selfie kamera sa nachádza už pod displejom.
Neoficiálny render Xiaomi Mi MIX 4. Selfie kamera sa nachádza už pod displejom. Zdroj: xiaomiadictos.com

Mi MIX 4 predsalen príde! Smartfón od Xiaomi bol cerifikovaný, poznáme prvé detaily

Keď Xiaomi v roku 2019 predstavilo model Mi MIX Alpha, zdalo sa, že klasickým smartfónom zo série odzvonilo. Spoločnosť prestavala sériu pre netradičné smartfóny, ktoré prichádzali s futuristickým dizajnom a nie každý si ich mohol dovoliť. Dôkazom je i prvý skladateľný smartfón od Xiaomi, Mi MIX Fold, ktorý do série zavítal tiež. Teraz sa však zdá, že dlhoočakávaný Mi MIX 4 predsalen uvidíme! Portál Xiaomiadictos.com informuje o jeho 3C certifikácii v Číne, ktorá potvrdzuje viacero špecifikácií.

Mi MIX 4

Prvá certifikácia smartfónu z populárnej certifikácie nepotvrdzuje len jeho prítomnosť, poukazuje i na prvé vlastnosti. Špičková výbava však nikoho neprekvapí, predchádzajúce smartfóny s názvom Mi MIX totiž prinášali prémiové funkcie s dostupnou cenou. Mi MIX 4 s modelovým číslom V023945 teda podľa všetkého prinesie i batériu, ktorú sme mohli vidieť napríklad vo vlajkovom Mi 11 Pro. Pôjde o dvojčlánkovú 2430mAh batériu, spolu teda získa kapacitu približne 5000mAh.

Čo však bude na smartfóne taktiež výrazné bude prítomnosť vlajkového čipsetu Snapdragon 888 a zaostávať nebude ani displej. V prípade Mi MIX 4 pôjde o AMOLED displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou a rozlíšením 1080 x 2400 pixelov. Ostatné informácie zatiaľ nie sú známe, vzhľadom k certifikácii však očakávame ďalšie detaily v blízkej dobe.

Návrat populárnej série

Séria Mi MIX ponúkala od svojho počiatku modely, ktoré prinášali svojím spôsobom futuristické prvky. Už v roku 2016 totiž pri prvej generácii stavila na miniatúrne rámčeky, ktoré boli také tenké, že mnohé dnešné smartfóny sa na ne nedoťahujú. Ikonické boli taktiež pre svoju keramickú konštrukciu a málokto vie, že model Mi MIX 3 5G bol jedným z prvých smartfónov na svete, ktorý ponúkal taktiež 5G pripojenie. Príchod netradičných modelov v roku 2019 však značil koniec tradičnej línie, a preto sa tešíme, že klasický Mi MIX bude zasa na trhu!

Vlastnili ste niekedy smartfón z populárnej série? A bol by pre vás Mi MIX 4 novým adeptom pre kúpu smartfónu? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.