Waterfall displej koncept
Zdroj: Agatha Tang (Xiaomi)

Mi Mix 4 by mohol prísť so selfie kamerou pod displejom, ukazujú rendery

Mi Mix 4 by mohol prísť s veľmi futuristickým dizajnom, aké sú momentálne možnosti jeho vzhľadu? Skryje svoju selfie kameru pod displej?

Mi Mix 4 je oficiálne potvrdený pre tento rok, to znamená, že jedna z najpopulárnejších sérií znovu ožíva. Po jeho boku by sme taktiež mali vidieť Mi Pad 5, no najnovšie rendery ukazujú, že smartfón zo série Mi Mix by mohol prísť so selfie kamerou pod displejom, upozorňuje portál Gizmochina.com. Aké sú teda možnosti?

Mi Mix 4 prinesie prémiový displej

V prípade Mi Mix 4 sa povráva o dvoch možnostiach konštrukcie a využitého displeja. Pri prvej možnosti hovoríme práve o displeji bez akýchkoľvek narušení notchom či priestrelom. Išlo by tak o úplne prvý smartfón od Xiaomi, ktorý by selfie kameru umiestnil priamo pod displej. O takomto smartfóne sa už dlho špekuluje a práve štvrá generácia série Mi Mix je vhodným kandidátom.

Rednder Xiaomi Mi Mix 4
Zdroj: Gizmochina.com

Séria Mi Mix bola určená práve pre smartfóny, ktoré minimalizovali rámčeky a prinášali futuristický vzhľad. Xiaomi by s týmto displejom avšak nebol prvý. O prvenstvo sa totiž postarala spoločnosť ZTE so svojím modelom Axon 20 5G, ktorá tento rok plánuje vydať i jeho nástupcu. Nakoľko ale Xiaomi minulý rok avizovalo príchod smartfónu s kamerou pod displejom v roku 2021, je veľká pravdepodobnosť, že ide práve o Mi Mix 4.

Koncept vodopádového displeja

Druhou možnosťou podoby pripravovaného smartfónu je nedávno avizovaný Waterfall displej so zahnutím po všetkých štyroch stranách bez akýchkoľvek portov. Smartfón by bol v tom prípade úplne bezportový, nabíjaný bezdrôtovo a fyzické tlačidlá by nahradili systémové rovnako ako vo svojom limitovanom súrodencovi Mi Mix Alpha. Tento koncept zatiaľ nebol potvrdený u žiadneho smartfónu, no Mi Mix séria by pre tento koncept bola ideálnou. Predsalen ide o smartfóny, ktoré prinášajú inovácie a nadpriemerný výkon.

Xiaomi oficialny koncept smartfonu
Zdroj: Agatha Tang (Xiaomi)

Či už Mi Mix 4 ponesie jeden z týchto možností alebo sa vyberie úplne inou cestou zatiaľ nie je známe. Je tu avšak možnosť, že by práve tento smartfón mohol byť niečím výnimočným za rozumnú cenu. Ako to nakoniec bude sa dozvieme už čoskoro a zatiaľ „štvorke“ želáme taký úspech, aký získal jej starší súrodenec, Mi Mix 2s.

Mohlo by vás tiež zaujímať