Poco smartfon (1)
Zdroj: unsplash.com (Vinicius "amnx" Amano)

Po boku Poco M5 sa objaví aj Poco M5s: Čo tento smartfón ponúkne fanúšikom?

Dcérska spoločnosť Xiaomi nám už o pár dní predstaví dvojicu smartfónov, v ktorej sa objaví aj nový Poco M5s. Pozrite sa, aký model to bude.

O spoločnosti Poco počujeme v spojitosti s novými smartfónmi čoraz častejšie. Včera sme sa totiž dozvedeli, že sa chystá predstavenie nového modelu z radu Poco M, ktorý ponúkne nový čipset od spoločnosti MediaTek, no taktiež aj zaujímavú konštrukciu z kože. Okrem neho však Poco pod taktovkou Xiaomi chystá predstavenie ďalšieho modelu, ktorý príde spolu s Poco M5 na jednom predstavení. Odhalenie čaká model Poco M5s, o ktorom sme však už počuli. Čo ponúkne tento smartfón a prečo by mal byť zaujímavým modelom? Bližšie informácie nám prináša známa komunita Xiaomiui spolupracujúca práve so Xiaomi a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Poco M5s už poznáme ako iný model

O smartfóne s označením Poco M5s sme už počuli. Má ísť o obnovený smartfón z minulého roka, ktorý zahviezdil pod krídlami sesterskej spoločnosti Redmi. Model na našom trhu poznáme pod označením Redmi Note 10S a teraz ho čaká opätovný príchod s novým systémom. Hardvérovo sa však smartfón od pôvodného Redmi Note 10S nemá vôbec líšiť. Srdcom modelu bude teda čipset MediaTek Helio G95 a tešiť sa máme na 6.43″ AMOLED displej s podporou maximálnej obnovovacej frekvencie na úrovni 60Hz. Model má ďalej ponúknuť 64mpx hlavný snímač kamery, ktorý doplnia ďalšie 3 snímače.

Redmi Note 10 Pro_smartfon
Zdroj: YouTube (Renzo Claros – Tech & Cameras)

Poco M5s nadchne fanúšikov aj 5000mAh batériou s podporou 33W nabíjania. Smartfónu nemajú chýbať ani stereo reproduktory, podpora pre microSD karty a snímač odtlačkov prstov v tlačidle vypínania. Narozdiel od pôvodného smartfónu však môžeme očakávať dlhšiu softvérovú podporu a najnovší systém v podobe Androidu 12 a nadstavby MIUI 13. Otázkou však stále ostáva, ako bude vyzerať balenie smartfónu.

Nájdeme v balení smartfónu aj nabíjací adaptér?

Model Poco M5s sa už ako znovuzrodená verzia smartfónu Redmi Note 10S objavil v Indii. Tam však prišiel s označením Redmi Note 11 SE a šokoval svojím balením. Dôvodom bola absencia adaptéru v balení, keďže išlo o prvý smartfón od spoločnosti Redmi, ktorý túto súčasť balenia neponúkol. To sa fanúšikom príliš nepozdávalo, keďže Redmi nedalo ani na výber z dvoch balení, pričom v jednom by sa adaptér nachádzal. Sme teda zvedaví, ako to bude v prípade rovnakého modelu, len pod taktovkou spoločnosti Poco u nás.

Poco M4 5G displej
Zdroj: YouTube (Frankie Tech)

Predstavenie má prebehnúť už 5.9. o 14:00 nášho času prostredníctvom online konferencie. Počas tohto predstavenia budeme môcť sledovať odhalenie modelu Poco M5 a aj tohto smartfónu, teda Poco M5s. Či sa počas predstavovania odhalia nejaké ďalšie zariadenia zatiaľ nevieme odhadnúť. Poco však neustále vypúšťa nové informácie o smartfónoch, je teda možné, že sa v blízkej dobe dozvieme viac.

Kúpili by ste si niektorý z tejto dvojice smartfónov? Alebo máte zálusk na iný? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať