Poco X3 NFC
Zdroj: YouTube (YugaTech)

Populárny smartfón z minulého roku už nebude v predaji: Príde i o nadstavbu MIUI 12.5?

Xiaomi v poslednej dobe vydáva jeden smartfón za druhým a s príchodom nových modelov sa skôr či neskôr budeme musieť rozlúčiť so staršími. Tentoraz sa upriamime na dcérsku značku Poco. Už nie je žiadnym tajomstvom, že táto spoločnosť plánuje vydať nový 5G model, a to už o pár dní. Čierneho Petra v tomto prípade schytal len niekoľko mesiacov starý Poco X3 NFC, ktorý sa podľa portálu Piunikaweb.comsťahovať z predajných pultov. Znamená to však i koniec jeho systémovej podpory pre nový systém?

Koniec predaja pre Poco X3 NFC

I keď bol model predstavený v septembri minulého roku, spoločnosť sa rozhodla uvoľniť miesto na trhu pre nové modely s 5G konektivitou. Poco X3 NFC si získal srdcia mnohých, teraz však odchádza z predajných pultov. Znamená to, že posledné zásoby smartfónov budú dopredané a neskôr sa k nemu dostaneme už len z druhej ruky.

Prečo sa tak však Poco rozhodlo? Spoločnosť so sídlom v Indii sa rozhodla priniesť 5G pre každého a každý, kto by zvažoval kúpu tohto modelu, by mal na výber z dvoch alternatív. Prvou by bol nedávno predstavený Poco X3 Pro s výkonnejším Snapdragonom 860 a druhou zatiaľ nepredstavený Poco M3 Pro 5G. Ten má prísť už o pár dní a vychádzať by mal z modelu Redmi Note 10 5G. S cenou, ktorá by mala byť na rovnakej úrovni ako Poco X3 NFC spoločnosť naozaj nevidí význam udržania staršieho modelu v predaji.

Znamená to i koniec podpory pre MIUI 12.5 a novšie?

Mnohým fanúšikom práve tohto modelu napadol ten najhorší scenár. Príde tak Poco X3 NFC o nadstavbu MIUI 12.5, prípadne MIUI 13? Podľa zatiaľ dostupných informácií bude smartfón podporovaný i naďalej, a tak smartfón čaká ešte niekoľko väčších systémových aktualizácií. O MIUI však možno príde, keďže Poco sa chystá opustiť nadstavbu od Xiaomi celkovo a v druhej polovici tohto roka priniesť vlastnú úpravu systému s názvom Poco UI.

Vlastníte smartfón od spoločnosti Poco alebo dokonca Poco X3? A zvažujete kúpu nového 5G modelu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.