Xiaomi-Mi-10T-1
Zdroj: Twitter (TEchinDeep), Vosveteit.sk

Prémiové smartfóny z radu Mi čelia vážnemu problému s displejom, ako ho vyriešiť?

V októbri minulého roku Xiaomi predstavilo novinku, ktorá nadchla najmä milovníkov kvalitných displejov. Modely Mi 10T a Mi 10T Pro na seba okamžite strhli všetku pozornosť a napriek prítomnosti menej populárneho IPS LCD displeja bola vyššia obnovovacia frekvencia jednoducho lákadlom. Oba smartfóny priniesli 144Hz displej, teda hodnotu, ktorú dnes nájdeme zväčša len u herných smartfónov. Teraz však ich majitelia čelia závažnému problému s displejom, ktorý sa však dá vyriešiť. Podľa portálu Piunikaweb.com za všetkým stojí softvérová aktualizácia, teda Android 11.

Mi 10T a zamŕzanie displeja

U smartfónu s vyššou cenou, ktorý sa zameriava najmä na kvalitný displej by sme neočakávali jeho zamŕzanie. Po aktualizácii na Android 11 sa však v smartfónoch Mi 10T a Mi 10T Pro objavujú viaceré problémy s notifikáciami a teraz i problém s dotykovou odozvou. Smartfóny neodpovedajú na dotyk a keďže opravná aktualizácia je v nedohľadne, majitelia smartfónov to riešia po svojom.

Ako to vyriešiť?

„A skúšali ste to vypnúť a zapnúť?“ je otázka, podľa ktorej spoznáte amatérskeho technika. V skutočnosti však vypnutie a znovuzapnutie smartfónu vyrieši 90% systémových problémov a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Ak ste teda majiteľmi jedného z týchto modelov a objavujú sa u vás problémy, reštartovanie smartfónu je prvou voľbou.

Druhým spôsobom ako váš Mi 10T, resp. Mi 10T Pro spojazdniť, je vytiahnutie Centra ovládania, ktoré by mohlo problém vyriešiť. V mnohých prípadoch práve tento postup odstránil problém so zariadením, ktoré mohlo zabraňovať využívaniu displeja na niekoľko sekúnd až minút.

Určite však nejde o niečo, čo by malo trvať dlhodobo, pretože Xiaomi sa snaží chyby odstraňovať čo najrýchlejšie a keďže obe zariadenia sú na zozname prvej vlny aktualizácií pre MIUI 12.5, náprava by mala prísť v najbližšej dobe.

Vlastníte jeden zo spomínaných smartfónov a vyskytuje sa chyba i u vás? Alebo ste pokušeniu 144Hz displeja odolali? Dajte nám vedieť v komentároch a sledujte nás pre ďalšie novinky zo sveta Xiaomi!

Mohlo by vás tiež zaujímať