Redmi Note 10 Pro Max
Zdroj: YouTube (C4ETech)

Redmi 10 na obzore? Cena bude až šialene nízkou. Máme prvé informácie!

Redmi 10 ako základná línia spoločnosti by mala byť podľa dostupných informácií predstavená už čoskoro. Pozrite sa na prvé špecifikácie!

Najdostupnejšia séria smartfónov od spoločnosti Redmi sa vraj čoskoro dočká ďalších modelov. Spoločnosť o príchode základnej série dlho mlčala, no tajomstvo sa v takomto prípade nevie udržať a vôbec nie od dcérskej spoločnosti giganta, akým je Xiaomi. Všetci dobre vieme, že špecifikácie ohľadom smartfónov unikajú dlho pred predstavením a portál Gizchina.com nám teraz poskytol prvé informácie o sérii Redmi 10. Pozrite sa na ne.

Redmi 10

Novinky z dielne Redmi sú vraj už na obzore a šepkajú sa prvé informácie ohľadom dizajnu. Ten by sa mal podobať na už predstavené modely zo série Redmi Note 10. Samozrejmosťou je však zjednodušenie dizajnu, s ktorým budú pôsobiť jednoduchšie, no vo svojej cenovej kategórii prémiovo. Keď už hovoríme o cenovej relácii smartfónov, Redmi si už vraj stanovilo odhadovanú cenovú úroveň. Hovorí sa o úrovni 134 dolárov, v prepočte teda približne 112€. Smartfóny by tak boli stále dokonale lacné.

Čo sa týka displeja, u Redmi Note 10 série sme sa posunuli k AMOLED displejom. Pre Redmi to bol krok vpred, u základnej modelovej línie Redmi 10 však posun k takémuto displeji nerátame. Smartfóny by tak mali prísť s IPS LCD displejom. Softvérovo by Redmi 10 mali priniesť Android 11 spolu s nadstavbou MIUI 12, resp. 12.5.

Redmi línia

Minulý rok bol pre smartfóny z línie veľmi štedrý. Ku nám prišlo až 5 modelov, ktoré zahŕňali základný Redmi 9, odľahčené modely Redmi 9A a 9AT, stredný model Redmi 9C/NFC a ako posledný model Redmi 9T. Zatiaľ nie je známe, koľko modelov ponúkne línia Redmi 10, no vraj sa to dozvieme už čoskoro. Indické predstavovanie modelov je vraj už za rohom.

Skôr ako však uvidíme modely zo základnej línie, predstaví sa herný smartfón z dielne Redmi. Ponúknuť má výkonný čipset MediaTek Dimensity 1200 a výkonné 67W nabíjanie. Jeho odhalenie sa odhaduje na posledný aprílový týždeň, kto však vie, možno s ním prídu i základné novinky s číslovkou desať.

Ste fanúšikmi základných modelov z línie Redmi? Alebo si radšej potrpíte na výkonnejších modeloch? Dajte nám vedieť v komentároch a sledujte nás pre ďalšie novinky zo sveta Xiaomi!

Mohlo by vás tiež zaujímať