Redmi
Zdroj: Xmobile.sk (Peter Borko)

Redmi K40 v globálnej verzii? Takto sa bude volať!

Redmi K40 sú oficiálne predstavené pre Čínu, na predstavenie v Európe sa stále čaká. Modelové číslo odhalilo, ako sa smartfón bude volať!

Len pred dvoma dňami sme mohli sledovať predstavenie vlajkových modelov od značky Redmi. Séria Redmi K40 ale nebude dostupná pre globálny trh rovnako ako v prípade jej predchodcov Redmi K20, či Redmi K30. Ako je ale zvykom, smartfóny dostupné výhradne pre čínsky trh bývajú ku nám dopravené pod iným názvom a inak tomu nebude ani teraz. Podľa portálu Gizmochina.com prídu smartfóny pod dcérskou spoločnosťou Xiaomi – Poco.

Smartfón od Poco zachytený ešte v decembri

Spolu s predstavením smartfónov od Redmi vieme, že modelové číslo M2012K11AC patrí základnému modelu Redmi K40. Rovnaké číslo modelu bolo potvrdené ešte v decembri pod spoločnosťou Poco. Je teda viac než isté, že smartfóny od Redmi prídu pod označením Poco F2, prípadne Poco F3. Modelové číslo M2012K11AC bolo tiež certifikované u Indonesia Telecom, kde sa nachádza pod neznámym modelom z radu Poco.

Redmi K40 v globálnej verzii by teda niesol názov Poco F2, keďže minulý rok bol predstavený len model Poco F2 Pro a spoločnosť Poco oznámila, že tento rok plánuje vydať i model bez prívlastku Pro. Druhou možnosťou je preskočenie označenia Poco F2 a vrhnutie sa rovno k číslovke F3. Poco F2 Pro je premenovaný Redmi K30 a spätné značenie v prípade týchto modelov by nedávalo veľmi význam.

Základné parametre Redmi K40

Redmi K40 5G priniesol 6.67″ AMOLED FHD+ displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou. Poháňa ho procesor od spoločnosti Qualcomm Snapdragon 870 a v najvyššej verzii prinesie až 12GB pamäte RAM a 256GB UFS 3.1 interného úložiska. Poteší 4520mAh batériou s podporou 33W nabíjania a tiež kamerou, ktorá v danej cenovej relácii uspokojí i najnáročnejších fotografov. Hlavný snímač má 48mpx, sekunduje mu 8mpx ultraširoký snímač a tretí 5mpx makro snímač. I napriek AMOLED displeju sa snímač odtlačkov prstov nachádza v napájacom tlačidle, pravdepodobne vzhľadom k úspore a zabezpečeniu nízkej cenovky. Cena sa u nás predpokladá vo výške 280€, ku ktorým treba pripočítať i DPH.

Premenovanie smartfónov z radu Redmi K40 nie je vôbec prekvapením a tešíme sa, že ich prinesie práve spoločnosť Poco, ktorá si zakladá na nízkej cene smartfónov.

Mohlo by vás tiež zaujímať