PocoRedmiSPRAVODAJSTVO

Redmi K40 v globálnej verzii? Takto sa bude volať!

Len pred dvoma dňami sme mohli sledovať predstavenie vlajkových modelov od značky Redmi. Séria Redmi K40 ale nebude dostupná pre globálny trh rovnako ako v prípade jej predchodcov Redmi K20, či Redmi K30. Ako je ale zvykom, smartfóny dostupné výhradne pre čínsky trh bývajú ku nám dopravené pod iným názvom a inak tomu nebude ani teraz. Podľa portálu Gizmochina.com prídu smartfóny pod dcérskou spoločnosťou Xiaomi – Poco.

Smartfón od Poco zachytený ešte v decembri

Spolu s predstavením smartfónov od Redmi vieme, že modelové číslo M2012K11AC patrí základnému modelu Redmi K40. Rovnaké číslo modelu bolo potvrdené ešte v decembri pod spoločnosťou Poco. Je teda viac než isté, že smartfóny od Redmi prídu pod označením Poco F2, prípadne Poco F3. Modelové číslo M2012K11AC bolo tiež certifikované u Indonesia Telecom, kde sa nachádza pod neznámym modelom z radu Poco.

Redmi K40 v globálnej verzii by teda niesol názov Poco F2, keďže minulý rok bol predstavený len model Poco F2 Pro a spoločnosť Poco oznámila, že tento rok plánuje vydať i model bez prívlastku Pro. Druhou možnosťou je preskočenie označenia Poco F2 a vrhnutie sa rovno k číslovke F3. Poco F2 Pro je premenovaný Redmi K30 a spätné značenie v prípade týchto modelov by nedávalo veľmi význam.

Základné parametre Redmi K40

Redmi K40 5G priniesol 6.67″ AMOLED FHD+ displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou. Poháňa ho procesor od spoločnosti Qualcomm Snapdragon 870 a v najvyššej verzii prinesie až 12GB pamäte RAM a 256GB UFS 3.1 interného úložiska. Poteší 4520mAh batériou s podporou 33W nabíjania a tiež kamerou, ktorá v danej cenovej relácii uspokojí i najnáročnejších fotografov. Hlavný snímač má 48mpx, sekunduje mu 8mpx ultraširoký snímač a tretí 5mpx makro snímač. I napriek AMOLED displeju sa snímač odtlačkov prstov nachádza v napájacom tlačidle, pravdepodobne vzhľadom k úspore a zabezpečeniu nízkej cenovky. Cena sa u nás predpokladá vo výške 280€, ku ktorým treba pripočítať i DPH.

Premenovanie smartfónov z radu Redmi K40 nie je vôbec prekvapením a tešíme sa, že ich prinesie práve spoločnosť Poco, ktorá si zakladá na nízkej cene smartfónov.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close