Redmi Note 12 Pro 1
Zdroj: Redmi

Séria Redmi Note 12 má priniesť na trh menej modelov: Napriek tomu sa chystá ďalší smartfón!

Nový Redmi Note 12 Turbo je na ceste. Rozšíriť tak má sériu, ktorá tento rok sľubuje menej smartfónov a transparentnejšie označovanie.

Posledné série smartfónov od spoločnosti Redmi sa celkom rozrástli. Minuloročná séria Redmi Note 11 nám tak ponúkla takmer dvadsať rôznych smartfónov, čo rozhodne nie je málo. Fanúšikovia sa začali v ich označovaní strácať, na čo vhodne zareagovala aj spoločnosť. Len pred pár dňami indická distribúcia Redmi odznámila, že séria Redmi Note 12 tento rok vynechá zbytočné modely a na označovanie písmenkami S a T môžeme zabudnúť. Po vzore indickej distribúcie by sa tak mohla inšpirovať aj európska, resp. globálna distribúcia, no už teraz vieme, že to také jednoduché nebude. Známy leaker Kacper Skrzypek nás prostredníctvom svojho Twitteru totiž informoval, že spoločnosť chystá ďalší model práve do tejto série.

Modelový rad Redmi Note 12 sa má ešte rozrásť

Po tom všetkom chaose, ktorý sa vyskytol medzi smartfónmi od Redmi sme aj my dúfali, že to Xiaomi jednoducho prestane komplikovať. Na prvom predstavení série Redmi Note 12 pre Čínu sa nám koncom októbra ukázali štyri smartfóny, pričom ponúkli najnovšie technológie ako napríklad 200mpx kameru a dokonca aj 210W nabíjanie. Všetkým nám však bolo jasné, že tuto sa Redmi nezastaví a smartfónov bude oveľa viac. Práve preto nás vôbec neprekvapilo, že po boku modelov z radu Redmi K60 sa objavil ďalší smartfón v sérii.

Redmi Note 12 Pro
Zdroj: Redmi

Bol ním práve Redmi Note 12 Pro Speed Edition, ktorý sa má v Európe objaviť ako Poco X5 Pro 5G. Tento model sa zdá že nebude posledným, ktorý sa v tejto sérii objaví. Ako vyplýva totiž z vyjadrenia známeho leakera a vývojára známej Xiaomi.eu custom ROM, Xiaomi chystá ďalší model. Má ním byť Redmi Note 12 Turbo, ktorý pravdepodobne pod týmto názvom do Európy nepríde. Zdá sa teda, že aj keď Redmi tento rok vynechalo označovanie písmenkami S a T, tak nakoniec prídu úplne iné názvy pre nové zariadenia. A tých môže byť nakoniec rovnako veľa ako aj minulý rok.

Čo o novinke zatiaľ vieme?

Ako vyplýva z vyjadrenia známeho leakera, o novom telefóne nevieme takmer nič. Jediná informácia, ktorá na verejnosť unikla, je kódové označenie modelu. Ten sa má označovať ako „marble“, takže si ho aktuálne v rôznych databázach budeme vedieť spojiť so špecifikáciami. Ďalšou informáciou, ktorú o zariadení máme, je prítomnosť čipsetu od spoločnosti Qualcomm. Aký Snapdragon nám však novinka zo série Redmi Note 12 ponúkne, zatiaľ nevieme špecifikovať.

Redmi Note 12 Speed Edition
Zdroj: Redmi

Kedy prebehne predstavenie nového modelu tiež nevieme určiť. Xiaomi sa však teraz sústreďuje najmä na globálne predstavovanie zariadení, čo by mohlo predstavenie modelu s označením Redmi Note 12 Turbo odložiť. U Redmi však jeden nikdy nevie, keďže predstavenie nových modelov môže prebehnúť aj úplne v tichosti.

Privítali by ste v tohtoročnej sérii Redmi Note ďalší smartfón? Alebo si myslíte, že ich je už dostatok? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať