Xiaomi Redmi Note 8T
Zdroj: XMOBILE.sk (Peter Borko)

Skvelá správa pre majiteľov Redmi Note 8! Model sa ocitol na zozname vyvolených!

Séria Redmi Note 8 má dôvod na radosť. Xiaomi informuje o ich prítomnosti na zozname zariadení, ktoré už čoskoro získajú nové funkcie!

Majitelia smartfónu Redmi Note 8 majú dôvod na radosť! Dvojročný model sa ocitol na zozname zariadení, ktoré už čoskoro obdržia aktualizáciu, ktorá by mala zmeniť celkový používateľský zážitok.

Hovoríme o slávnej nadstavbe MIUI 12.5 s niekoľkými novinkami pre plynulejší a lepší chod zariadenia. O aktualizácii sa zmienil portál Xiaomiadictos.com a potešil tým najmä majiteľov smartfónov, ktorí už v niečo také ani nedúfali.

MIUI 12.5 pre staršie zariadenia

Modely zo série Redmi Note 8 určite nie sú žiadnymi novinkami. Aj keď ide len o dvojročné zariadenia, aktualizácie sa dočkajú. Xiaomi so svojou nadstavbou MIUI je povestné dlhou podporou zariadení a mnohé zariadenia sa tešia aj z trojročnej podpory. A to aj v prípade, kedy developery MIUI obmielajú dokola, že každé zariadenie dostane len dva veľké MIUI updejty.

Na zozname zariadení aktualizovateľných na MIUI 12.5 sa však zatiaľ dostal len najvyšší model zo série trojice zariadení, teda Redmi Note 8 Pro. Na sociálnej sieti Twitter sa ale objavila správa i o nadstavbe pre ostatné modely a tá svedčí o začiatku testovania stabilnej verzie aj u ostatných dvoch modelov.

Redmi Note 8 séria

Séria smartfónov z Redmi Note sekcie sa prvýkrát objavila v októbri 2019. Systémovo priniesla ešte Android 9 Pie a nadstavbu MIUI 10. Séria sa skladá z troch modelov, teda základnej „osmičky“, vylepšenej 8T verzie s možnosťou NFC a vrcholnej Pro verzie. Práve zlatá stredná cesta zožala obrovský úspech a držala sa medzi obľúbenými zariadeniami veľmi dlho.

Základná verzia smartfónu priniesla čipset Snapdragon 665, hlavný snímač kamery na úrovni 48mpx, jej hlavnou nevýhodou však bola absencia NFC. I tak si však našla svoje publikum, ktoré na „osmičku“ nedajú dopustiť doteraz.

Model Redmi Note 8T priniesol však žiadané NFC, čím okamžite zaujal široké publikum a potešil milovníkov strednej triedy za nízku cenu. Model je veľmi obľúbeným i v dnešnej dobe a jeho cena sa stále pohybuje kúsok pod úrovňou 200€.

Pro verzia smartfónu však šokovala voľbou čipsetu, mnohých tak odradila od kúpy. Smartfón prišiel s čipsetom Mediatek Helio G90T a i keď ponúkal až 64mpx kameru a batériu s väčšou kapacitou, práve 8T verzia zožala najväčšiu slávu. Stále je však model privilegovaný a aktualizáciu na MIUI 12.5 získa skôr, ako ostatné zariadenia.

Vlastníte niektorý smartfón z tejto ikonickej série? Ak áno, pochváľte sa nám ktorý! Modely sú stále atraktívne i v dnešnej dobe a stále sa nájdu ich mnohí užívatelia.

Mohlo by vás tiež zaujímať