Xiaomi oficialny koncept smartfonu
Zdroj: Agatha Tang (Xiaomi)

Unikla kľúčová informácia okolo zariadenia Xiaomi Mi Mix 4!

O znovuzrodení série Mi Mix sa povráva už dlhšie, no teraz uniká zásadná informácia k jej dizajnu. Bude prvým skladateľným Xiaomi?

Nie je tajomstvom, že Xiaomi pripravuje pre tento rok viacero noviniek. Od skladateľných smartfónov až po AMOLED displeje v smartfónoch z radu Redmi Note. Najnovšie unikajú informácie o pripravovanom Mi Mix 4 Pro. Séria Mi Mix má byť tento rok obnovená a podľa portálu Pocket-lint.com bude mať netradičný dizajn.

Mi Mix 4 Pro so skladateľným displejom

Informáciu o skladateľnom displeji vypustil Ross Young – expert na trh s displejmi. Odkazuje na minimálne dva smartfóny, z ktorých jeden bude zatváraný dovnútra ako kniha a druhý presne naopak. Displej potom bude z oboch vonkajších strán a presne týmto modelom by mal byť Mi Mix 4 Pro. Podobný koncept sme mohli vidieť u čínskeho konkurenta Huawei, ktorý so svojimi Mate X smartfónmi priniesol tento dizajn.

Nie je prekvapením, že práve Mi Mix smartfóny ponesú tento displej, už model Mi Mix Alpha priniesol netradičný dizajn. Z modelovej rady, ktorá kedysi prinášala takmer bezrámčekové displeje, Xiaomi pravdepodobne plánuje spraviť radu experimentálnu s netradičnými smartfónmi. Modely s veľkými displejmi s minimálnymi rámčekmi ovládli trh a preto sa zdalo, že rada Mi Mix zanikne. Xiaomi ju ale pravdepodobne pretransformuje na úplne iný level a už čoskoro prinesie smartfóny s futuristickým dizajnom.

Mi Mix modely s futuristickými prvkami

Modelová rada Mi Mix bola od začiatku futuristická. To, čím šokovala a vyčnievala z radu niekoľko rokov dozadu je teraz štandardom a smartfóny s ich prvkami sú dnes bežné. Prvá generácia modelov Mi Mix priniesla minimálne rámčeky, ktorých sa držali i ďalšie modely. Vsádzali na kompaktné smartfóny s čo najväčším displejom. Druhá generácia je ikonická svojím keramickým telom a sám Lei Jun, CEO Xiaomi oznámil, že práve model Mi Mix 2s je jeden z jeho najobľúbenejších. Mi Mix 3 úplne eliminoval selfie kameru z displeja a umiestnil ju do výsuvného modulu. Treba tiež pripomenúť, že séria Mi Mix 3 priniesla jeden z prvých 5G smartfónov na svete. I keď Mi Mix Alpha nie je pravým následníkom týchto modelov, zdá sa, že Xiaomi bude vyrábať smartfóny práve jej smerom a prinesie niečo, čoho je na trhu nedostatok. Skladateľných smartfónov.

Modelu Mi Mix 4 Pro sa dočkáme už tento rok. Nie je ale známe kedy a v akom počte práve pre výpadok komponentov zo strany Qualcommu, o čom sme vás informovali v tomto článku.

Mohlo by vás tiež zaujímať