RECENZIA REDMI 9
Zdroj: YouTube (Isa Marcial)

Xiaomi chystá novú sériu smartfónov: Na ceste je Redmi A1, smartfón s nízkou cenou a slabšou výbavou

Redmi A1 má priniesť čipset, aký sme naposledy videli pred štyrmi rokmi. Jeho cena by však mohla klesnúť pod hranicu 100€, odhadujeme.

Možno ste si v poslednej dobe všimli, že spoločnosť Redmi začala prestavovať lepšie vybavené smartfóny aj v tej najnižšej triede. Dôsledkom toho sa aj lacnejšie modely začali predávať za vyššiu cenu a aj najmenej vybavený Redmi 10A sa aktuálne predáva s cenou okolo 150€. Xiaomi sa však orientuje na všetky cieľové skupiny fanúšikov a následkom toho prinesie na trh novú sériu smartfónov. Podľa známeho leakera Kacpera Skrzypeka sa totiž chystá predstavenie nového modelu s označením Redmi A1, informuje prostredníctvom platformy Twitter. Čo konkrétne môžeme od tohto smartfónu očakávať a aká by mala byť jeho cena? Na nový model sme sa pozreli o niečo bližšie.

Redmi A1 má byť lacným smartfónov so slabšou výbavou

Keďže ide o čerstvý únik informácií z certifikácie, zatiaľ nevieme o smartfóne s označením Redmi A1 povedať nič bližšie. Vieme však, že smartfón bude určený pre tých najmenej náročných používateľov, ktorých cieľom je len využívať svoje zariadenie pre volanie, posielanie správ, prípadne surfovanie na internete. Písmenko A malo v sérii smartfónov od Xiaomi vždy úlohu znázorniť akúsi odľahčenú verziu smartfónu. Je teda jedno, či už sa rozprávame o tomto písmenku v označení modelov ako Redmi 10A, kedy je tento model zariadením so slabšou výbavou ako Redmi 10 alebo sa rozprávame o sérii, kedy sa písmenko A objavilo u Xiaomi. Príkladom je napríklad model Mi A3, kedy písmenko A značilo sériu smartfónov odľahčenej od nadstavby MIUI.

Rovnako ako v prípade týchto modelov, Redmi A1 nebude výnimkou. Svedčí o tom aj vyjadrenie leakera, ktorý poukazuje na prítomnosť čipsetu MediaTek Helio A22. Tento čipset nepatrí medzi novinky, predstavený bol ešte v roku 2018. Ide teda o 4-ročný osvedčený čipset vyrobený 12nm procesom, ktorý si Xiaomi osvojilo napríklad u Redmi 6A. Už len z tohto vieme povedať, že nepôjde o žiadny výkonný model ale skôr o smartfón, v ktorom by sme mali využiť Lite verzie aplikácií.

Od výbavy sa bude odvíjať cena

Ako sme už povedali, zatiaľ sa o smartfóne na internete objavili len špekulácie. Žiadne konkrétne informácie o batérii, displeji alebo kamere nemáme, no nad čím môžeme premýšľať je jeho cena. Vzhľadom k tomu, že Xiaomi aktuálne nemá v ponuke smartfóny s cenou pod 100€, práve Redmi A1 by jedným takým mohol byť. V tomto prípade by sme sa mohli rozprávať o ideálnom prvom smartfóne pre žiaka na základnej škole alebo seniora, prípadne úplne nenáročnú osobu.

Tento model sa v certifikácii objavil s kódovým menom „ice“, pričom certifikáciou prešiel len dnes. Nevieme zatiaľ povedať, kedy sa Xiaomi rozhodne takýto smartfón predstaviť, no je veľmi pravdepodobné, že sa tak stane ešte do konca tohto roka. Lacné smartfóny na trhu potrebujeme ako soľ a Redmi A1 by jedným takým mohol byť.

Kúpili by ste si smartfón s takouto nižšou cenou? Alebo máte vyššie požiadavky? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať