MIUI Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi do svojej nadstavby vráti obľúbenú funkciu z MIUI 8: Zamilujete si ju aj vy!

Počas mnohých aktualizácií a verzií nadstavby MIUI Xiaomi pridávalo a odstraňovalo mnoho funkcií. Spomeňme si napríklad aplikáciu Témy, ktorá sa v systéme nachádzala dlhú dobu, na nejaký čas ju však z globálnej verzie nadstavby odstránili, aby neskôr mohla prísť pod názvom Motívy. Podobný osud postihol i funkciu Vyváženého režimu či Režimu výkonu. Tieto dve možnosti využívania batérie boli funkciou uvedenou vo verzii MIUI 8, neskôr však boli odstránené. Portál Xiaomiadictos.com nás ale práve informuje o ich návrate.

Vyvážený režim a Režim výkonu sa vracajú

Ako vám samotný názov funkcií napovedá, tieto módy budú upravovať využívanie batérie smartfónom a postarajú sa či už o zvýšený výkon smartfónu, alebo o lepšiu optimalizáciu batérie. Kedy si však vybrať ten správny režim? Vyvážený režim, alebo Balanced mode slúži k šetreniu batérie, kedy zo svojho smartfónu nepotrebujete dostať maximum.

Naopak Režim výkonu, teda Performance mode zapíname vo chvíli, keď potrebujeme optimalizovať svoj smartfón k vyššiemu výkonu, napríklad pri hraní hier. Musíme uznať, že nadstavba MIUI 8 toto mala pekne premyslené, i keď o nejakú dobu neskôr tieto dva režimy zo Xiaomi smartfónov zmizli a Režim výkonu nahradil nám známy Game Turbo. Aký je medzi nimi rozdiel?

Režim výkonu vs. Game Turbo

Možno sa pýtate, na čo nám bude Režim výkonu, keď už máme v smartfónoch Game Turbo. Tieto dve funkcie síce fungujú na rovnakom princípe a ich cieľom je rovnako dostať zo smartfónu maximum. I tak medzi nimi predsalen rozdiel nájdeme. Tým hlavným je najmä možnosť zapnúť Režim výkonu kedykoľvek, pričom Game Turbo sa zapína len pri hraní hier.

S Režimom výkonu známym z nadstavby MIUI 8 tak budeme môcť zažiť ešte lepší zážitok z využívania smartfónu i keď za cenu zvýšenej spotreby batérie. Kedy však budú funkcie dostupné? Podľa všetkého by mali prísť už v najbližšej nadstavbe MIUI 13, ktorá bude predstavená už v najbližších mesiacoch.

Pamätáte si tieto dva režimy ešte z MIUI 8? A ktorá verzia nadstavby bola vaša prvá? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať