MIUI 13
Zdroj: Xiaomiportal.sk

MIUI 13 je vo vývoji: Vieme, ktoré smartfóny budú kompatibilné! Bude i ten váš?

O nadstavbe od Xiaomi sa v poslednej dobe rozpráva celkom veľa. Či už spomíname prichádzajúcu verziu nadstavby MIUI 12.5, nové funkcie systému alebo pripravovanú verziu MIUI 13, stále sa je o čom rozprávať. A niet sa čomu čudovať, nadstavba od Xiaomi je naozaj podarená a pripravovaná „trinástka“ by mala znovu o niečo smartfóny vylepšiť. A i keď sa nám v poslednej dobe objavilo niekoľko pofidérnych zoznamov podporovaných zariadení, portál Gizmochina.com nás teraz informuje o veľmi pravdepodobnom riešení aktualizácií.

Novinky v MIUI 13

Niet pochýb, že nadstavba MIUI 13 je v plnom prúde prípravy. Xiaomi bez pochýb optimalizuje svoje systémové aplikácie práve novú nadstavbu. Spomenuli by sme taktiež návrat Režimu výkonu a Vyváženého režimu, ktorý poznáme z MIUI 8. Práve „trinástka“ má byť nadstavbou, ktorá by mala splniť všetky očakávania fanúšikov, o ktoré žiadali v dotazníkoch. Spoločnosť sa vyjadrila, že rada upraví systém podľa naších požiadavok, tak sa necháme prekvapiť. Ktoré to však modely budú kompatibilné?

Ktoré smartfóny nadstavbu získajú?

Aktualizačná politika Xiaomi hovorí za všetko. Obyčajne spoločnosť prinesie svojím smartfónom dve, maximálne tri veľké aktualizácie systémom, a tým púť modelov končí. Podľa známeho leakera, ktorý si vraví Digital Chat Station tomu nebude inak ani teraz. Ten má na konte množstvo uhádnutých informácií z oblasti Xiaomi a tentokrát poukazuje na to, že MIUI 13 získajú modely nanajvýš dva roky staré.

Novú nadstavbu tak získajú modely z konca roku 2019 a novšie. Pre majiteľov starších smartfónov by to znamenalo vynechanie smartfónov z aktualizačného plánu od vlajkových modelov z rodinky Mi 8. Modely strednej triedy Redmi by mali byť vynechané po sériu Redmi Note 7, čo by znamenalo aktualizáciu pre modely Mi 9, resp. Redmi Note 8 a novšie. Povráva sa tiež, že prvým smartfónom s nadstavbou by mal byť smartfón Mi MIX 4, ktorý výjde v štvrtom kvartáli tohto roku.

Patrí váš smartfón medzi kompatibilné zariadenia? A ktorú funkciu by ste do novej nadstavby pridali vy? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať