xiaomi 12
Zdroj: xiaomiadictos.com

Xiaomi začalo pracovať na lacnom smartfóne vlajkovej série Xiaomi 12: Čo tento smartfón prinesie?

Xiaomi 12 Lite 5G NE by mal byť vylepšenou verziou Lite modelu pre tento rok. Na trh by mal prísť v októbri s výkonnejším čipsetom.

Modelový rad Xiaomi 12 by mal v blízkej dobe privítať niekoľko smartfónov. Tie doplnia sériu, ktorá zatiaľ obsahuje dva smartfóny, teda základný a Pro model. Všetci však vieme, že na ceste sú modely s prívlastkom Lite či Ultra a chystá sa aj vylepšený rad Xiaomi 12S. Čo však možno niekoho prekvapí, Lite verzia smartfónu nebude len jedna. Aktuálne certifikáciou prebehol ďalší model, ktorý by sa mal neskôr označovať ako Xiaomi 12 Lite 5G NE. Po vzore minuloročných smartfónov by teda mala na globálny trh prísť aj akási „Nová Edícia“, ktorá by vylepšila Lite verziu. Informácie o tomto tajomnom smartfóne nám prináša komunita Xiaomiui.

Tento rok uvidíme aj Xiaomi 12 Lite 5G NE

Rovnako ako minulý rok, aj tento rok plánuje čínsky gigant obohatiť svoj vlajkový rad smartfónov o množstvo smartfónov. A aj keď sa minulý rok „Nová Edícia“ smartfónu objavila pre nedostatok čipsetov Snapdragon 780 v pôvodnom Mi 11 Lite 5G, zdá sa, že sa na trhu uchytila. Xiaomi chce totiž v takomto označovaní smartfónov pokračovať a v druhej polovici roku priniesť aj takýto model. V predaji by sa tak mal objaviť aj Xiaomi 12 Lite 5G NE, ktorý aktuálne prešiel certifikáciou. Čo je však zvláštne, svojho predstavenia sa nedočkal ešte ani pôvodný Lite model.

Ten by sa však mal objaviť každou chvíľou. Posledné úniky hovoria o tom, že by Xiaomi 12 Lite mal prísť ešte tento mesiac po boku s fitness náramkom Mi Band 7. Koncom mesiaca by sme tak mali mať možnosť toto predstavenie sledovať, aj keď zatiaľ nič nie je potvrdené. Spolu s týmito zariadeniami mal pôvodne prísť aj smartfón s prívlastkom Ultra, no ten nakoniec príde pravdepodobne až v júni či júli.

Čo nový model prinesie?

Záhadný model v certifikácii, ktorý by mal nakoniec niesť názov Xiaomi 12 Lite 5G NE sa v databázach nachádza pod názvom „caiwei“, L9D či 2210129SG. Práve posledné písmenko v označení tohto smartfónu naznačuje, že by malo ísť o globálny model, v databáze sa však nachádza aj jeho čínska verzia. Keď sa však pozrieme na kód bližšie, prvé štyri číslice značia, že pravdepodobné predstavenie by malo prebehnúť v desiatom mesiaci roku 2022, teda v októbri.

Aktuálne vieme odhadnúť aj výbavu modelu. Smartfón by mal získať 6.55″ AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frevencie. Rovnako by sa v ňom mal objaviť snímač odtlačkov prstov, ktorý by v tomto prípade nebol v tlačidle uzamykania. Úniky poukazujú aj na prítomnosť notifikačnej LED diódy, ktorá chýba množstvu nových smartfónov. Zabudnúť nesmieme ani na zostavu troch snímačov kamery. A dôvod, prečo pravdepodobne príde na trh aj tento model, je zrejme čipset Snapdragon 7 Gen 1. Pôvodný Xiaomi 12 Lite by totiž mal získať starší Snapdragon 778G a novinka by prišla s novším čipsetom určeným pre vyššiu strednú triedu.

Pozdávajú sa vám parametre tohto smartfónu? A zvážili by ste jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať