Mi Pilot je alternatívou k zrušenému verejnému vypúšťaniu beta verzií operačného systému. Účastniť sa ho môžete aj vy.
Zdroj: MIUI

Xiaomi zháňa ďalších členov pre testovanie MIUI 12.5, ktoré zariadenia sú kompatibilné?

MIUI 12.5 sa stále zdokonaľuje a svedčí o tom i príchod ďalších zariadení do Mi Pilot programu. Ktoré zariadenia sú teraz na zozname?

Príchod nadstavby MIUI 12.5 sa nezadržateľne blíži a svedčí o tom i zverejnený zoznam zariadení, ktoré pripravovanú nadstavbu získajú. Testovanie systému je teda v plnom prúde a nejde len o testovanie v rámci Xiaomi. Spoločnosť ponúka možnosť podielať sa na tvorbe nadstavby alebo aspoň vyhľadávaní chýb a testovaní nových funkcií. Ak teda vlastníte tieto zariadenia, možnosť prihlásiť sa do testovacieho programu je vám otvorená. Na testovanie upozornil portál Piunikaweb.com.

Nové zariadenia v programe

Prvý testerský program pre nadstavbu MIUI 12.5 vyšiel ešte na začiatku marca. Do Mi Pilot programu bolo možné sa prihlásiť do konca mesiaca, avšak niektoré novinky zatiaľ neboli na zozname. Medzi novozaradené smartfóny patrí aj prelomový smartfón od Redmi, ktorý je určite veľkou pýchou spoločnosti. Smartfón ponúka 48mpx kameru a prelomový AMOLED displej. Už tušíte? Novinkou v Mi Pilot programe nie je nič iné, ako základný model Redmi Note 10!

V druhom rade prišlo i na smartfón z vlajkovej rady Mi 11, ktorý patrí medzi dostupnejšie modely pre širokú verejnosť. Majitelia tejto novinky si teda budú môcť nadstavbu odskúšať medzi prvými. Tušíte o ktorý model ide? Presne tak, rozprávame sa o novom Mi 11 Lite. V správe nebolo spomenuté či ide o 5G verziu alebo sa z MIUI 12.5 budú prednostne tešiť majitelia 4G modelu. S najväčšou pravdepodobnosťou však pôjde o základný 4G model.

Mi Pilot Redmi Note 10 Mi 11 Lite
Zdroj: Piunikaweb.com

MIUI 12.5

Testovacia verzia MIUI 12.5 je dostupná pre globálnu (MI), európsku (EU), ruskú (RU) i indickú (IN) verziu softvéru. Testovanie novej verzie nadstavby však so sebou neprináša len výhody, akou je najmä možnosť odstránenia bloatware. Tieto verzie systému sú vo veľkej miere nestabilné a vašou úlohou je chyby vyhľadávať a hlásiť.

Ak by ste sa predsalen rozhodli pre vstup do programu, nezabudnite si zálohovať všetky svoje súbory. Pred žiadosťou o pridanie do programu sa ale ubezpečte, že máte pôvodnú stock ROM. Zariadenia s preinštalovanou custom ROM totiž nie sú kompatibilné.

Vlastníte niektoré z týchto zariadení? A zvažujete vstup do programu? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať