Redmi smartfon
Zdroj: YouTube (N&D TECH TV)

Základný Redmi A1 z nového modelového radu nepríde sám: Xiaomi pre nás chystá hneď dva modely

Redmi A1 by mal prísť v dvoch verziách, pričom jeho lepšie vybavená verzia má priniesť aj súčasť, ktorá je dnes už samozrejmosťou.

Počas posledných mesiacov sme mohli sledovať predstavenie viacerých skvele vybavených smartfónov od Xiaomi. Čínsky gigant nám v poslednej dobe dokázal, že dokáže produkovať aj naozaj vrcholne vybavené smartfóny, medzi ktoré môžeme zarátať aj Xiaomi 12S Ultra, ktorý sa ešte možno aj ukáže v Európe. Spoločnosť pod vedením Lei Juna však pozdvihla aj nižšiu triedu smartfónov, ktoré ponúkajú výbavu, akú by sme hľadali skôr v strednej triede zariadení. V poslednej dobe sa však zdá, že sa na lacné smartfóny zabúda a najlacnejšia generácia zariadení už dlhšiu dobu neprichádza. Xiaomi má však v pláne pod svojou dcérskou značkou Redmi priniesť aj úplne nový modelový rad, ktorý budeme poznať pod označením Redmi A. Prvým zástupcom by mal byť Redmi A1, ktorý však podľa vyjadrenia portálu gizchina.com nepríde sám.

Redmi A1 príde vo dvoch verziách

O smartfóne s označením Redmi A1 zatiaľ nevieme veľa. Pred niekoľkými dňami sa totiž len prvýkrát objavil v certifikácii a známy leaker uviedol, že by mal ponúknuť čipset MediaTek Helio A22. Ten sme okrem iného mohli vidieť napríklad v smartfóne ako Redmi 6A, ktorý už dnes nie je novinkou. Práve podľa tejto súčiastky teda odhadujeme, že model bude spadať do úplne najnižšej triedy smartfónov. Ako však naznačuje najnovší únik z certifikácie, tento lacný model nemá prísť sám a doplniť ho má jeho lepšie vybavený brat.

Redmi smartfony
Zdroj: YouTube (GadgetByte)

Tým má byť Redmi A1+ taktiež so zatiaľ nešpecifikovanou výbavou. V certifikácii sa však objavili nejaké detaily, ktoré poukazujú na to, v čom sa budú modely líšiť. Redmi A1 ako lacnejšia verzia smartfónu nemá ponúknuť snímač odtlačkov prstov pre odomykanie zariadenia. Naopak práve lepšie vybavený Redmi A1+ má túto súčasť výbavy, ktorá je dnes štandardom, ponúknuť. Očakávať môžeme aj vyššie pamäťové konfigurácie pri lepšie vybavenom súrodencovi. Oba modely však budú zrejme najnižšou kategóriou smartfónov a čipsetom by u oboch zariadení mal byť práve MediaTek Helio A22.

Smartfóny s Lite verziou nadstavby MIUI?

Keďže pôjde o nové smartfóny, je pochopiteľné, že so sebou prinesú aj najnovšiu verziu systému. Tou má byť Android 12, aj keď v posledných dňoch sme mohli sledovať prípravu Androidu 13 do prvých modelov od Xiaomi. Okrem toho samozrejme nemá chýbať ani nadstavba MIUI vo verzii MIUI 13. Nečudovali by sme sa, ak by prišla vo verzii Lite, na ktorej čínsky gigant pracuje už dlhšiu dobu. Má ísť o akúsi odľahčenú verziu systému, ktorá bude fungovať aj na smartfónoch s nižšou výbavou hardvéru.

MIUI 13_xmobile
Zdroj: Xmobile.sk

Modely by mali byť dostupné aj na globálnom trhu, teda by sme ich mali neskôr nájsť aj na našich predajných pultoch. U Xiaomi však jeden nikdy nevie a mohlo by sa stať, že by sa u nás objavil len jeden smartfón z dvojice. Odhalenie týchto smartfónov by malo prebehnúť ešte v priebehu tohto roka, no konkrétny dátum ani mesiac nepoznáme. V poslednej dobe sa však Xiaomi ohľadom Redmi A1 ozýva čoraz viac, mohli by sme teda očakávať, že by toto predstavenie mohlo prebehnúť v blízkej dobe.

Kúpili by ste si takýto lacný smartfón? Alebo vám výbava príde príliš nízka? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať