Xiaomi kamera smartfónu
Zdroj: Unsplash.com (Amanz)

Chystáte sa na kúpu nového smartfónu? Ešte počkajte, tieto modely Xiaomi predstaví v blízkej dobe!

Tieto smartfóny od Xiaomi, Redmi a Poco prídu na trh v blízkej dobe. Pozrite sa, o ktoré ide inšpirujte sa pre kúpu vášho ďalšieho zariadenia.

Smartfónov je na trhu mnoho a možno aj preto sa nám zle vyberá, aký by sme si mali kúpiť. Keď však už vyberáme nový smartfón, chceme sa uistiť, že si vyberieme ten správny a vydržíme s ním nasledujúce mesiace až roky. Nové modely však stále pribúdajú a ak sa aktuálne neviete rozhodnúť, ktorý model by ste si z aktuálnej ponuky vybrali, môžeme vám ponúknuť niektoré smartfóny od Xiaomi a jeho dcérskych spoločností, ktoré môžu vašu pozornosť upútať. Tieto modely totiž spoločnosť predstaví vo veľmi blízkej dobe a možno zaujmú aj vašu pozornosť, pozrite sa na ne s nami!

September bude na novinky štedrý

Ak sledujete situáciu okolo Xiaomi a jeho dcérskych spoločností Redmi a Poco, isto ste si všimli, že nás čakajú týždne plné noviniek. Len teraz totiž čakáme na predstavenie štvorice smartfónov, ktoré uvidíme v najbližších dňoch. Jednou z noviniek má byť totiž Poco M5, ktorý príde ako zástupca čipsetu MediaTek Helio G99, 90Hz displeja a koženej konštrukcie. Model navyše ponúkne aj nízku cenu, ktorá by sa mala pohybovať pod úrovňou 200€. Predstavenie smartfónu prebehne už v pondelok, 5.9. o 14:00 a po jeho boku sa objaví aj Poco M5s, ktorý bude vlastne len obnovenou verziou modelu Redmi Note 10S. Prinesie teda čipset MediaTek Helio G95, 5000mAh batériu a taktiež AMOLED displej.

POCO M5
Zdroj: Xiaomiui

Hneď v závese za týmito smartfónmi má taktiež Redmi odhaliť v utorok, 6.9. svoju novú modelovú sériu. Prvým zástupcom má byť Redmi A1 spolu s Redmi A1+, oba modely však majú byť teraz určené pre Indiu. Smartfóny sa budú pýšiť cenou okolo 100€, čipsetom MediaTek Helio A22 a slabšou výbavou. Ich konštrukcia nám však pripomenie vlajkové modely z radu Mi 11 a dizajnovo budú veľmi prepracované. Zaujímavosťou je tiež fakt, že majú ponúknuť čistý Android bez nadstavby MIUI.

Redmi A1
Zdroj: Xiaomiui

Neskôr sa ukážu aj lepšie vybavené modely

Počas septembra by sa mali ukázať aj smartfóny z radu Xiaomi 12T. Základný model má ponúknuť čipset od spoločnosti MediaTek. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o MediaTek Dimensity 8100 Ultra a jeho prednosťou bude aj pravdepodobné 67W nabíjanie. O jeho Pro verzii však vieme o niečo viac. Xiaomi 12T Pro má ponúknuť čipset Snapdragon 8+ Gen 1 a má ísť o jediný model od Xiaomi, ktorý sa v Európe s týmto čipsetom objaví. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na 200mpx kameru, na čo poukázali aj niektoré úniky.

Xiaomi 12T Pro kamera 200mpx
Zdroj: phonandroid.com

Mimo tieto smartfóny čínsky gigant pravdepodobne chystá aj ďalšie modely. Povráva sa o smartfóne, ktorý by mal nasadiť čipset Snapdragon 7 Gen 1. Ním by mal byť Xiaomi 12 Lite NE, ak by však prišiel, stalo by sa tak zrejme až neskôr v roku. A ak by vám neprekážalo s kúpou ešte chvíľu počkať, na prelome novembra a decembra by sa mali ukázať aj smartfóny z radu Xiaomi 13. Takto skoro však pravdepodobne prídu len do Číny a u nás by sme ich mohli vidieť tesne začiatkom budúceho roka.

Na ktorú novinku sa tešíte najviac? A zvažujete kúpu niektorého smartfónu alebo ste si už nejaký vybrali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (0)

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.