Recenzia Xiaomi Mi Band 6_uvodny obrazok
Zdroj: Xmobile.sk / Peter Borko

RECENZIA: Mi Band 6 je dostupným náramkom s množstvom prémiových funkcií

Fitness náramky od Xiaomi sa nepochybne tešia vysokej obľúbenosti už niekoľko generácií. Dnes sa však pozrieme na najnovší z nich, teda šiestu generáciu s názvom Mi Band 6. Aké funkcie náramok ponúka a pre koho je určený? Na všetky otázky si odpovieme v nasledujúcej recenzii obľúbeného fitness náramku určeného ako pre športovcov, tak i pre bežných užívateľov.

Čo nájdeme v balení?

Balenie fitness náramku už poznáme z minulých generácií. Nájdeme v ňom samotný náramok, nabíjací kábel, ktorý je v prípade Mi Band 6 zakončený magnetickým pinom pre pohodlné nabíjanie a návod. Buďme ale úprimní, kto z nás niekedy čítal návod k zariadeniu?

Xiaomi Mi Band 6 s Duty Free Shipping dopravou

Náramok je spracovaný veľmi príjemne a musím uznať, že za celý čas jeho využívania som ani nepocítila, že by som ho mala na zápästí. Tu by som vyzdvihla silikónový náramok, ktorý je veľmi prispôsobiteľný a s veľkosťou vášho zápästia si nemusíte robiť starosti. A ak vás pôvodná farba omrzí alebo si len jednoducho chcete prispôsobiť náramok ku svojmu oblečeniu, k dispozícii je široký výber farieb a vzorov náramkov, ktoré sú kompatibilné i zo staršieho Mi Band 5.

Displej fitness náramku

Prejdime však ku samotnému displeju náramku, ktorý je veľmi príjemný na dotyk. Ide o 1,56″ AMOLED displej s nádhernými farbami a jasom. Farby sú naozaj jasné a pri samotnej výdrži náramku som sa nebála využívať displej pri plnom jase. To však bolo v niektorých prípadoch i nutné a našla by som tu snáď jediné mínus fitness náramku. Mi Band 6 nedisponuje automatickým jasom, ktorý síce vo vnútorných priestoroch stačí mať na treťom stupni z piatich, pri vybehnutí von však už nie je dostačujúci a ťažšie sa naň pozerá. Zvolila som teda cestu plného jasu vo vnútri i vonku a ako som už spomenula, na batérii to nebolo vôbec poznať.

Recenzia_Xiaomi Mi Band 6_displej
Zdroj: Xmobile.sk / Peter Borko

Čo sa týka samotnej veľkosti displeja, môže byť plusom i mínusom. Niekoho menšie oválne náramky odrádzajú, toto však nebude prípadom Mi Band 6. Osobne som bola zvyknutá na väčší kruhový ciferník smart hodiniek a spočiatku som sa prechodu na smart náramok bála. Ak máte však rovnaké obavy, prechodu na smart náramok sa vôbec nemusíte báť. Displej je tu po celej veľkosti náramku a absencia širokých rámčekov zabezpečuje dobrú čitateľnosť.

Plusom displeja i jeho neskutočná prispôsobiteľnosť ciferníkov, ktoré si môžeme zvoliť ako vlastné z galérie, tak i z predvolených ciferníkov. Navyše by som vyzdvihla i aplikáciu voľne dostupnú v Google Play, ktorá širokú škálu ciferníkov ešte rozšíri.

Mi Band 6 watch faces
Zdroj: xmobile.sk
Mi Band 6 Watch Faces
Mi Band 6 Watch Faces

Aplikácia podľa vlastnej preferencie

Akú aplikáciu využívať pre zaznamenávanie údajov a synchronizáciu so smartfónom? Výber je na vás! Či už si vyberiete známy Mi Fit, Zepp či Xiaomi Wear, všetky tri alternatívy podporujú najnovší smart náramok od Xiaomi. Osobne som siahla po aplikácii Mi Fit, ktorá je prehľadná a navyše i v slovenčine.

Ak by som však mala odôvodniť svoj výber aplikácie, Mi Fit je najlepšou voľbou pre fitness náramky od Xiaomi. Obsahuje kompletné štatistiky monitorovania spánku, hladiny stresu, srdcového tepu a ďalších funkcií. Aplikáciu Zepp by som skôr volila pre smart hodinky pod značkou Amazfit, zatiaľ čo Xiaomi Wear zatiaľ podporuje len 4 zariadenia, teda Mi Watch, Mi Watch Lite, Mi Band 4C a náš Mi Band 6.

Zepp(formerly Amazfit)
Zepp(formerly Amazfit)
Developer: Huami Inc.
Price: Free

Množstvo funkcií pre každého

Na čo využívate svoj smart náramok či hodinky? Veríme, že z množstva funkcií si určite vyberiete. Medzi základné funkcie patrí už spomínané monitorovanie spánku, ktoré dokáže rozpoznať spánok počas celého dňa, nielen počas noci. Mi Band 6 dokáže rozpoznať 4 fázy spánku – hlboký a ľahký spánok, REM fázu a dokonca i prebudenie. Beta funkciou je i meranie kvality dýchania počas spánku, ktorá je však len informačná.

Recenzia_Xiaomi Mi Band 6_meranie
Zdroj: Xmobile.sk / Peter Borko

Ďalšou užitočnou funkciou je meranie nasýtenia krvi kyslíkom (SpO2). To je síce len informačné, na druhú stranu musíme uznať, že je celkom presné. Nechýba ani monitorovanie úrovne stresu a tepu, ktoré môže byť merané kontinuálne, teda neustále v intervale niekoľkých minút. Poteším i dámy, pre ktoré tu máme funkciu merania menštruačných cyklov. Tá dokáže na základe predchádzajúcich štatistík vypočítať a upozorniť vás na blížiacu sa menštruáciu i cyklus. Nezabudnime však ani na hodnotu PAI, ktorá boduje vašu fyziologickú aktivitu. Tá by v ideálnom prípade mala byť nad hodnotou 100.

Športové aktivity a iné funkcie

Teraz niečo pre športovcov. Mi Band 6 podporuje 30 športových režimov, v ktorých sa isto nájdete aj vy. Základné športové režimy ako chôzda, beh a cyklistika, ktoré náramok mimochodom automaticky rozpozná, dopĺňajú režimy ako bežecký pás, stroj na veslovanie, plávanie, jóga, HIIT, volejbal, box, krasokorčuľovanie a mnohé ďalšie. Čo sa týka plávania, Mi Band 6 disponuje vodeodolnosťou 5ATM, teda tlaku vody do 5 atmosfér.

Recenzia_Xiaomi Mi Band 6_sportove aktivity
Zdroj: Xmobile.sk / Peter Borko

Spomenula by som i batériu, ktorá bez väčších problémov zvládne i 2 týždne využívania. Tá dostala riadne zabrať, keďže všetky merania fyziologickej aktivity som mala zapnuté kontinuálne, teda meranie 24/7. Ako som už spomínala, okrem permanentného merania tepu či stresu dal batérii zabrať i plný jas. Nabíjanie náramku netrvá vôbec dlho, už počas prvých 20 minút bol náramok pripravený s 30%, kompletné nabitie z 0 na 100% však trvalo niečo málo cez 1h30min.

Nakoniec by som vyzdvihla i notifikácie. O tie sa postará vibračný motorček, ktorý vás upozorní na notifikácie a správy, prichádzajúci hovor či budík. Ten je naozaj výrazný a kým si naň zvyknete, každé jedno zavibrovanie vás vystraší. Aspoň ja som sa pri prvom upozornení poriadne vyľakala a ak na to zabudnem, tak sa strhnem i po niekoľkých dňoch využívania.

Xiaomi Mi Band 6 s Duty Free Shipping dopravou

Celkové hodnotenie

Pri celkovom hodnotení náramku nemôžem byť viac pozitívna. Mi Band 6 je presne tým spoločníkom, ktorý ako meria môj fyzický stav, tak mi dokáže zmerať množstvo športových režimov. Ak by som si teda na záver mala vybrať medzi drahšími hodinkami s väčším ciferníkom a vybaveným smart náramkom, určite siahnem po Mi Band 6, ktorý je ľahký, nenápadný a naozaj vybavený obrovským množstvom funkcií. Jediným mínusom je pre mňa absencia automatického jasu, na ktorú sa však dá zvyknúť. Dovolím si teda povedať, že Mi Band 6 je vhodný ako pre športovcov, tak i pre bežných užívateľov smart hodiniek a hodia sa naozaj pre každého.

Mohlo by vás tiež zaujímať