Unboxing redmi Note 10.
Zdroj: xiaomiadictos.com

Redmi Note 10 dostane displej, aký mu bude závidieť aj konkurencia vratane drahších Xiaomi telefónov!

Redmi Note 10 klope na dvere a zdá sa, že o smartfónoch vieme takmer všetko. Pozrite sa na zoznam zatiaľ dostupných informácií o modeloch.

Séria Redmi Note 10 je už takmer realitou a Xiaomi postupne uvoľňuje ďalšie informácie o pripravovaných smartfónoch. Najnovšie si pod drobnohľad vzali práve displej, o ktorom sa u Redmi Note 10 vraví ako o revolučnom. V modelovom rade Redmi Note zatiaľ nebol displej typu AMOLED použitý. Portál Gizmochina.com informoval o tweete priamo od Xiaomi, ktorý toto potvrdzuje. Poďte sa pozrieť na zatiaľ známe informácie o pripravovaných modeloch.

AMOLED displej

V dnešnej dobe existujú dva tábory ľudí. Tí, čo preferujú IPS LCD displej s vyššou obnovovacou frekvenciou a tí, čo za cenu nižšej obnovovacej frekvencie idú do AMOLED displeja. Zvyčajne smartfóny v nižšej cenovej kategórii majú len 60Hz AMOLED a Xiaomi kombinuje oboje. Vysokú obnovovaciu frekvenciu a AMOLED displej, ktorý šetrí batériu a umožňuje obľúbený AlwaysOn režim. Podľa najnovšej informácie má mať Redmi Note 10 neuveriteľný 120Hz AMOLED!

Zatiaľ nie je známe, či týmto displejom budú disponovať všetky modely. Ak by však áno, tak by porazil i cenovo dostupný Mi 10T lite so 120Hz IPS LCD, ktorý mnohých ľudí s AMOLED displejom s nižšou obnovovacou frekvenciou láka k prejdeniu na druhú stranu.

Známe parametre

U smartfónov z modelového radu Redmi Note 10 sú mimo iného potvrdené i stereo reproduktory. Tie nie sú samozrejmosťou u smartfónov zo strednej triedy a preto vidíme jasný pokrok oproti predchádzajúcej generácii smartfónov. Potvrdená je i 108 mpx hlavná kamera s funkciou Clone mode, ďalej 33W nabíjanie pre 5050mAh batériu a čipset Snapdragon 678 pre základný model. Očakávame minimálne 4 modely z tejto série a všetky by mali získať nový Evol – učný dizajn, na ktorom Redmi starostlivo pracovalo dlhú dobu. Smartfóny budú postavené na operačnom systéme Android 11 spolu s nadstavbou MIUI 12. Čo sa týka materiálu použitého na smartfón, pôjde zrejme o plast, no dočkáme sa viacerých farebných prevedení vrátane žiarivej oranžovej. Selfie kamera bude umiestnená v priestrele v strede hornej hrany displeja a mala by mať 13mpx. Cena je taktiež lákavá, o úniku sme vás už informovali v tomto článku.

Predstavovanie Redmi Note 10 prebehne už vo štvrtok, 4.3.2021 a my budeme pri tom! Sledujte nás i naďalej pre kompletné informácie zo sveta Xiaomi.

Mohlo by vás tiež zaujímať