MIUI 13
Zdroj: YouTube (TechAvid)

Xiaomi sprístupňuje pre BETA testerov MIUI 13. Tieto smartfóny dostávajú nadstavbu medzi prvými

Xiaomi začalo distribuovať pre prvých BETA testerov MIUI 13. Čakáme, že oficiálne ho predstaví už v priebehu najbližších dní.

Príchod nového MIUI 13 je za rohom a my sa už nevieme dočkať. Potvrdzuje to aj Xiaomi, ktoré oficiálne spustilo beta verziu najnovšieho MIUI, zatiaľ samozrejme len v Číne. Zoznam zariadení je obmedzený, no tieto zariadenia čaká s príchodom MIUI 13 aj Android vo verzií 12. Na informáciu upozornil web xiaomiadictos.com

Presný zoznam modelov, ktoré už momentálne dostávajú najnovší MIUI 13 medzi prvými sa podľa predpokladom zastavil na čísle 7. Tieto modely majú možnosť aktualizácie na MIUI vo verzií V13.0 BETA Stable.

Prvé modely, ktoré získavajú MIUI 13

Samozrejme aj spustenie beta verzie MIUI 13 nie je zatiaľ pre každého smrteľníka. Užívatelia, ktorí MIUI 13 dostali alebo ho v krátkej dobe dostanú, sú súčasťou developerského programu, ktorý sa taktiež nazýva aj ako uzatvorená beta. To znamená, že beta verzia je určená pre malý kruh užívateľov, ktorí sú nejako prepojení s firmou Xiaomi, či už ide o pracovníkov, alebo softvérových developerov a podobne.

Nižšie vidíte zoznam siedmych Xiaomi  zariadení, ktoré nový MIUI 13 dostali ako prvé:

  • Xiaomi Mi MIX 4: V13.0.0.3.SKMCNXM
  • Xiaomi Mi 11 Ultra: V13.0.0.8.SKACNXM
  • Xiaomi Mi 11: V13.0.0.8.SKBCNXM
  • Xiaomi Mi 10S: V13.0.0.4.SGACNXM
  • Xiaomi Mi 11 Lite 5G: V13.0.0.5.SKICNXM
  • Redmi K40 Pro (Xiaomi Mi 11i): V13.0.0.8.SKKCNXM
  • Redmi K40 (POCO F3): V13.0.0.3.SKHCNXM

Je nutné dodať, že s príchodom MIUI 13 na vyššie uvedené zariadenia sa spája aj príchod najnovšieho Androidu 12. A práve preto je v poslednej časti každej verzie MIUI pre to konkrétne zariadenie na začiatku uvedené písmeno S, ktoré značí práve update na najnovšiu verziu operačného systému z dielne Google.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že príchod nového MIUI bude niekedy v polovici decembra s tým, že Xiaomi nám s jeho uvedením predstaví všetko, čo príchod MIUI 13 obnáša, či už novinky v systéme no hlavne oficiálny zoznam smartfónov, ktoré ho dostanú. Uvidíme či pri predstavení MIUI Xiaomi predstaví aj pripravovanú novinku, ktorou má byť Xiaomi 12, alebo si pre tento moment vyhradí samostatný event.

Mohlo by vás tiež zaujímať