Aká bude kvalita fotografií v Xiaomi Mi 11 Lite?
Aká bude kvalita fotografií v Xiaomi Mi 11 Lite? Zdroj: XMOBILE.sk

Xiaomi uzatvára praktickú dohodu so spoločnosťou Google: Nahradí tak jednu z vlastných populárnych funkcií!

Xiaomi opäť spolupracuje s Googlom o niečo viac. Ďalšia funkcia z nadstavby MIUI tak bude nahradená tou, ktorú ponúka americký Google.

Možno ste si všimli, že počas posledných rokov sa čínske Xiaomi čoraz viac obracia na spoločnosť Google, ktorej služby integruje do svojho systému. Pred pár rokmi takto zo smartfónov na globálnom trhu zmizla vlastná aplikácia pre telefón či správy a nahradili ich appky práve od Googlu. Rovnako sme mohli byť svedkami predstavenia niekoľkých modelov s čistým Androidom bez MIUI a niektoré modely taktiež hlásili odstránenie časti pre aktualizáciu z nastavení, pričom túto sekciu nahradilo hlásenie od Googlu. Spolupráca medzi týmito dvoma spoločnosťami pokračuje a zatiaľ čo čínsky gigant zo svojich modelov odstraňuje jednu funkciu, Google ju nahradzuje svojou alternatívou. Bližšie informácie k tejto situácii nám priniesla komunita Xiaomiui.

Xiaomi smartfóny budú zálohovať snímky primárne ku Google

Možno ste zaregistrovali, že čínske Xiaomi nedávno prehlásilo, že s ukladaním snímok na svoj vlastný Mi Cloud končí. Používatelia tak majú čas do konca roka, aby si svoje snímky z tohto úložiska buď stiahli alebo premigrovali do inej služby. Ako primárne miesto pre migráciu snímok tak čínsky gigant ponúka prechod do Google fotiek, ktorý ponúka 15GB úložiska zdarma. Pre väčšiu kapacitu by sme však už museli rátať s predplatným služby Google One. Keď si to však porovnáme s tým, že Mi Cloud ponúkal len 5GB úložiska, stále ide o výhodnejšiu voľbu.

Xiaomi Cloud
Zdroj: Xmobile.sk

Po novom však vychádza na verejnosť informácia, že Xiaomi, Redmi aj Poco smartfóny budú namiesto zálohy na vlastnom cloude ponúkať priamo na tom od Googlu. V konečnom dôsledku teda pôjde o oficiálnu spoluprácu, ktorá sa prejaví sj v galérii ako primárne miesto pre zálohu. Zmenu by sme mali zaregistrovať už v blízkej dobe. Koniec roka sa pomaly blíži a používatelia by mali začať premýšľať, kam svoje zálohované snímky presunú.

Vieme, kedy zmena príde v prvej krajine

Pre začiatok je dobré spomenúť, že zmena pri možnosti zálohovania snímok prebehne len na trhu mimo Čínu. V Číne teda zálohovanie snímok na Mi Cloude bude pokračovať aj najďalej. Ale napríklad v takom Singapure už teraz vieme, že zálohovanie snímok na tejto službe bude končiť. Od 24. októbra by tak používatelia mali zaznamenávať aktualizácie galérie spolu s novou funkciou. Používatelia tak budú môcť využívať aj zálohu na Google fotkách.

Update aplikácie galéria prináša viacero príjemných zmien.
Zdroj: XMOBILE.sk

Ako sme už spomenuli, aj na európskom trhu by sme mali podobnú zmenu v blízkej dobe zaregistrovať. Dátum však zatiaľ určený nemáme, no pripomíname vám, že by ste si mali z Mi Cloudu svoje snímky presmerovať. Po novom roku sa totiž z tejto služby odstránia a vy k nim už nemusíte mať prístup.

Využívali ste služby Mi Cloudu? A prejdete na Google fotky? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať