Redmi Note 8
Zdroj: Youtube.com (YugaTech)

Návrat obľúbeného smartfónu? Xiaomi plánuje znovuzrodenie známeho smartfónu z roku 2019. Ktorý to bude?

Rok 2021 priniesol hneď niekoľko modelov zo série Redmi Note 10, čínsky gigant však neskončí len pri nich. Ikonické „desiatky“ tento rok bude sprevádzať i o dve generácie starší model, Redmi Note 8. Pripadá vám toto ako vtip? Známy leaker Kacper Skrzypek na sociálnej sieti Twitter dnes uverejnil informácie z FCC certifikácie, ktorá poukazuje práve na novú „osmičku„. Spolu s jej existenciou sa však dozvedáme i niekoľko kľúčových informácií o smartfóne.

Redmi Note 8 2021

Séria Redmi Note je ikonická skvelou výbavou strednej triedy a dostupnou cenou. Práve línia Redmi Note 8 si získala srdcia mnohých a mnohí ich majitelia nenašli doteraz dôvod na výmenu svojho zariadenia. Základné modely boli predstavené v roku 2019 a návrat slávnych modelov šokoval mnohých. Pozrime sa teraz na zatiaľ známe špecifikácie.

Z FCC certifikácie vyplýva napríklad čipset, ktorý bude poháňnať smartfón. Pôjde o MediaTek Helio G85, ktorý môžeme nájsť napríklad v základnom modeli Redmi Note 9. Známa je tiež i kapacita batérie, ktorá bude na úrovni 4000mAh. To už na dnešnú dobu nie je žiadnou slávou, no pre smartfón zo základnej strednej triedy je kapacita naozaj dostačujúca. Povráva sa však i o rýchlejšom 22.5W nabíjaní. Pamäťová konfigurácia by mala priniesť len 4GB RAM v kombinácii 64 alebo 128GB interného úložiska.

Leaker informuje i o nadstavbe MIUI 12.5, ktorá by mala byť v smartfóne už pri jeho kúpe. Smartfón prešiel certifikáciou dnes a potvrdzuje názov Redmi Note 8. Leaker neskôr upresnil, že smartfón bude mať naozaj názov Redmi Note 8 2021 a veríme, že príde už čoskoro.

Návrat obľúbeného smartfónu

Majitelia modelov zo série Redmi Note 8 stále nenašli adekvátnu náhradu a doteraz bežia na 2 roky starých modeloch. Séria Redmi Note 9 nebola niečím, čo by ich oslovilo vymeniť smartfón ihneď po roku a keďže priemerná doba výmeny smartfónu je 2 roky, Redmi sa možno práve teraz snaží nájsť náhradu za tieto modely.

Smartfóny zo série Redmi Note 10 sú síce veľkým lákadlom ale priznajme si to, uvádzacia cena nových „desiatok“ a pôvodná uvádzacia cena modelov ôsmej generácie sú trochu rozdielne. Možno práve preto sa Redmi rozhodlo priniesť cenovo dostupný model pre tých, ktorí nepotrebujú príliš inovácie, no chcú ušetriť a mať stále aktuálny systém.

Kúpili by ste si starší smartfón v novom šate? Alebo by ste radšej siahli po inovácii? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať