Redmi K40 teaser
Zdroj: Xiaomi

Redmi K40 Light Luxury Edition je ďalší model z úspešnej série. Čo o smartfóne vieme?

I keď sa ku nám smartfóny zo série Redmi K nedostanú, tešia sa u nás veľkej popularite. Spomeňme si na tohtoročný Poco F3 či Mi 11i, ktoré patria do série Redmi K40. Na ceste ku nám je i herný smartfón Poco F3 GT, ktorý poznáme i ako Redmi K40 Gaming Edition. Týmto však línia populárnych smartfónov nekončí a podľa informácií z portálu Xiaomiadictos.com svetlo sveta už čoskoro uzrie model s názvom Redmi K40 Light Luxury Edition. Čo táto novinka ponúkne?

Redmi K40 Light Luxury Edition

I keď žiadne informácie ohľadne pripravovaného modelu neboli oficiálne potvrdené, CEO spoločnosti Redmi odkazoval na nám už známy dizajn. Smartfóny s názvom Redmi K40 Light Luxury Edition by mohli prísť s dizajnom elegantného Mi 11 Lite, ktorý prišiel hneď s niekoľkými farebnými prevedeniami.

Mi 11 Lite
Mi 11 Lite prichádza v niekoľkých farbách
Zdroj: Xiaomi

Niektoré zdroje však tvrdia, že smartfón by mohla byť len prezlečená Lite verzia herného smartfónu, ktorý bol predstavený len nedávno. Ak by tomu naozaj tak bolo, „luxusná verzia“ zo série Redmi K40 by priniesla čipset z dielne čínskeho MediaTeku. Konkrétne sa rozprávame o 5G čipsete MediaTek Dimensity 1100, prípadne nedávno predstavenom Dimensity 900.

Línia Redmi K40

V porovnaní s minulými rokmi je línia Redmi K naozaj bohatá. V Číne poznáme rovno 3 modely s názvami Redmi K40, K40 Pro a K40 Pro+ a taktiež hernú novinku s prívlastkom Gaming Edition. Do Európy by sa mali dostať 3 modely zo štyroch, základný model sa u nás premenil na Poco F3 a pod krídlami Poco by mal pristáť i herný smartfón. Do hlavnej línie Mi potom zavítala verzia Pro+ a vznikol model Mi 11i. Kam sa bude uberať model Redmi K40 Light Luxury Edition zatiaľ nie je známe, viac informácií o smartfóne by sme však mali získať už v najbližších dňoch.

Získal si vás niektorý model z populárnej línie od Redmi, alebo ste týmto pokušeniam úspešne odolali? Prípadne ste siahli po modeli zo starších generácií? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať